Gospodarka » Żywność

MASTER ORIGIN AGED SUMATRA – DOSKONALONA PRZEZ CZAS LIMITOWANA EDYCJA KAWY NESPRESSO

MASTER ORIGIN AGED SUMATRA – DOSKONALONA PRZEZ CZAS LIMITOWANA EDYCJA KAWY NESPRESSO
Zobacz więcej zdjęć »
Kolekcja Nespresso Master Origin to pięć wyjątkowych kaw, które pochodzą z pięciu odległych regionów świata: Indii, Indonezji, Etiopii, Nikaragui oraz Kolumbii. Tę niezwykłą kolekcję uzupełniła właśnie limitowana edycja kaw Master Origin Aged Sumatra.

Kolekcja Nespresso Master Origin to pięć wyjątkowych kaw, które pochodzą z pięciu odległych regionów świata: Indii, Indonezji, Etiopii, Nikaragui oraz Kolumbii. Tę niezwykłą kolekcję uzupełniła właśnie limitowana edycja kaw Master Origin Aged Sumatra, która dojrzewa przez kilka lat, zanim trafi do Twojej filiżanki. W sprzedaży pojawiła się również kawa Master Origin Colombia w nowych, ekologicznych kapsułkach wykonanych w 80% z przetworzonego aluminium. Kawy można kupić w butikach Nespresso lub zamówić przez stronę www.nespresso.com, aplikację mobilną oraz Centrum Obsługi Klienta.

Kolekcja Nespresso Master Origin pozwala miłośnikom kawy doświadczyć legendarnych smaków kawy z dalekich regionów świata. Charakterystyczne aromaty kaw nie tylko nawiązują do państw pochodzenia, lecz także do specyficznych lokalnych sposobów produkcji, w tym metod obróbki ziaren. Każda z tych kaw jest owocem długofalowej współpracy Nespresso z lokalnymi plantatorami w ramach programu AAA Sustainable Qualityä, którego głównym celem jest zarządzanie farmami w sposób zrównoważony oraz wsparcie społeczności uprawiających kawę poprzez zapewnienie im emerytur, ubezpieczeń czy pomocy technicznej.

Master Origin Aged Sumatra: Doskonalona przez czas

Sumatra w Indonezji to jedno z pierwszych miejsc na świecie znane z plantacji kawy na dużą skalę oraz z jakości ziaren o unikalnej teksturze, głębi oraz smaku.

Doświadczeni plantatorzy kawy, wysoko w górach Gayo, w prowincji Aceh na wyspie Sumatra, wykorzystują swoją wiedzę w niezwykłym procesie giling basah. Proces ten składa się z usunięcia skórki i miąższu owocu kawy oraz pergaminowej otoczki z ziarna kawy w momencie, gdy ziarna w środku są nadal mokre. Dzięki temu ziarna łatwiej oddychają i wysychają zgodnie z rytmem natury – trwa to trzy lata, od czasu do czasu kawowi rzemieślnicy przewracają ziarna kawy, by nie gniły i by równomiernie ulegały starzeniu.

Połączenie indonezyjskiej metody giling basah ze skrupulatnym, kilkuletnim dojrzewaniem prowadzi do powstania pikantnego, drzewnego profilu kawy o aksamitnym i delikatnym smaku z nutą kakao oraz słodkiego karmelu.

Master Origin Colombia: Kapsułki wykonane w 80% z aluminium z recyklingu

Łagodna, soczyście owocowa kawa Master Origin Colombia w smaku pozostała taka sama, lecz zmianie uległa kapsułka. Jest to pierwsza kawa Nespresso w kapsułkach wykonanych z aluminium, które w 80% pochodzi z recyklingu. Do końca 2021 roku Nespresso zamierza wprowadzić na rynek pełną ofertę kaw w kapsułkach wykonanych w 80% z przetworzonego aluminium. Aluminium jest materiałem, który może być przetwarzany wiele razy. Dlatego marka zachęca do systematycznego oddawania zużytych kapsułek po kawie bezpośrednio do butików lub poprzez kuriera, dostarczającego zamówienia Nespresso złożone w sklepie online. Dzięki zaangażowaniu konsumentów kapsułki Nespresso mogą zyskać nowe życie.

Limitowana edycja akcesoriów Master Origin

Z okazji premiery Master Origin Aged Sumatra powstał specjalny zestaw dwóch limitowanych kieliszków z serii Reveal Espresso Intense, które będą dostępne w prezentowych opakowaniach. Stworzony we współpracy z najlepszymi producentami szkła z Riedel, dokładnie dopasowany kieliszek do tastingu pozwoli kawie wyrazić swój drzewny i ostry charakter.

Nespresso stworzyło również limitowaną edycję lśniących filiżanek z różowym wnętrzem, dopasowanym kolorystycznie do kapsułki Master Origin Colombia. Filiżanki dostępne są w rozmiarze espresso w ręcznie robionym opakowaniu, które podkreśla najwyższej klasy rzemiosło oraz dbałość o zrównoważony rozwój.

Dla miłośników słodkości Nespresso przygotowało natomiast mleczną czekoladę z kawałkami słonego karmelu, która wchodzi do stałej oferty marki.

 

Limitowana edycja kawy Master Origin Aged Sumatra jest dostępna online oraz w butikach Nespresso od 25 sierpnia, natomiast Master Origin Colombia w nowych opakowaniach jest już w sprzedaży. Więcej informacji na temat oferty Nespresso, w tym dedykowane akcesoria i słodkości, można znaleźć na stronie internetowej https://www.nespresso.com/pl/pl/.

Więcej na temat ekologicznych działań marki można znaleźć na dedykowanej stronie Nespresso LICZY SIĘ DZIAŁANIE: https://www.nespresso.com/pl/pl/liczy-sie-dzialanie.

 

***

 

DEDYKOWANY PROGRAM RECYKLINGU NESPRESSO

Dostarczanie najwyższej jakości kawy wiąże się z odpowiedzialnością, którą Nespresso ponosi zarówno wobec konsumentów, jak i wobec środowiska. Marka inwestuje w dedykowany system recyklingu, dzięki któremu każda odzyskana kapsułka może odrodzić się jako przedmiot codziennego użytku, np. rama roweru, długopis czy bransoletka. Wystarczy zanieść zużyte kapsułki do jednego z butików Nespresso lub przekazać je kurierowi podczas odbioru swojego zamówienia złożonego w sklepie online. Nespresso zachęca konsumentów, by aktywnie korzystali z dedykowanego programu recyklingu.

 

***

 

INFORMACJE DODATKOWE:

 

Master Origin – ceny nowych kaw:

·       Aged Sumatra – limitowana edycja, cena: 2,70 zł za kapsułkę

·       Colombia w kapsułkach 80% – cena: 1,90 zł za kapsułkę

 

Akcesoria dedykowane kolekcji Master Origin:

·       Kieliszki Reveal Espresso Intense – limitowana edycja, cena: 140 zł

·       Filiżanki Origin Collection Espresso – limitowana edycja, cena: 90 zł

·       Milk Chocolate with Salted Caramel Pieces – cena: 35 złRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Nespresso
http://www.nespresso.com/pl/pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »