Firma » Biznes

MCKB o technologii BIM w polskim budownictwie

MCKB o technologii BIM w polskim budownictwie
Zobacz więcej zdjęć »
W dniach 25-26 czerwca w Warszawie odbędzie się konferencja „BIM dla polskiego BUDOWNICTWA” poświęcona wdrażaniu technologii „Building Information Modelling”. Jednym ze współorganizatorów i partnerów wydarzenia jest łódzka firma budowlana MCKB.

Dwudniowa konferencja adresowana jest do inwestorów, zarówno z sektora prywatnego, jak i publicznego, deweloperów, generalnych wykonawców, architektów i projektantów. Jej celem jest zaprezentowanie zaproszonym gościom technologii modelowania informacji
o budynkach jako rozwiązania, które pozwala efektywnie zarządzać realizacją inwestycji
od samego jej początku i przy aktywnym udziale wszystkich zaangażowanych stron. Organizatorzy pragnąć również, w ramach podsumowania konferencji, stworzyć propozycję strategii działania, która pomogłaby opracować wytyczne i rekomendacje do wdrożenia BIM-u w obszarze polskiego Prawa Budowlanego oraz Ustawy o Zamówieniach Publicznych do 2016 roku. Jednym z wypowiadających się ekspertów, przedstawiających znaczenie technologii BIM i korzyści płynących z jej stosowania, będzie Robert Handzel reprezentujący łódzką firmę budowlaną MCKB.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

- BIM jest technologią nieuniknioną, która swoją dynamikę rozwoju zawdzięcza znacznemu skróceniu czasu potrzebnego do zrealizowania zamierzenia inwestycyjnego, zmniejszeniu ryzyka występującego na każdym etapie wykonania czy projektu oraz daje możliwości lepszego projektowania - mówi Robert Handzel. – W związku z rosnącym zainteresowaniem inwestorów tym narzędziem, nasza firma wdraża technologię BIM w ramach realizowanych projektów. Przyszłość polskiego budownictwa, bez względu na sektor, leży m.in. w powszechnym stosowaniu BIM-u, który w wielu krajach jest już standardem.

Pierwszy dzień to przede wszystkim omówienie szeregu tematów bezpośrednio związanych z wdrożeniem technologii BIM w firmie projektowej czy wykonawczej, jak np. spodziewane i realne zwroty z inwestycji. Eksperci branżowi zaprezentują poziom zaawansowania wdrożenia BIM-u do procedur prawnych na przykładzie Wielkiej Brytanii, zgodnie z przyjętą rządową strategią dla budownictwa, a także przedstawią spodziewane oszczędności w realizacji inwestycji publicznych oraz obniżenie poziomu zanieczyszczenia CO2, wynikające z zastosowania BIM. Efekty wdrożenia technologii zostaną omówione również na przykładzie Finlandii (w zakresie zarządzania gruntami, budynkami i inwestycjami publicznymi) oraz Norwegii  (gdzie wdrożono BIM Handbook w projektowaniu, realizacji i zarządzaniu budynkami publicznymi).

Wydarzenia drugiego dnia to trzy panele tematyczne. Inwestycje drogowe w ramach części „Infrastruktura Drogowa” zostaną omówione na przykładzie m.in. obwodnicy Stockholmu. Wykorzystanie BIM-u w budowie układu transportowego na świecie, np. londyńskiego Crossrail, będzie tematem dyskusji w panelu „Infrastruktura Kolejowa”. W trzeciej części – „Generalny Wykonawca Inwestycji Budowlanej”, eksperci wypowiedzą się m.in. o zintegrowanym podejściu do projektowania i realizacji inwestycji budowlanej oraz optymalizacji realizacji inwestycji w obszarze zasobów i harmonogramu prac (BIM 5D).

Organizatorami Konferencji są firmy CICHOŃSKI Consulting, TC i PM, MCKB oraz Stowarzyszenie BIM dla Polskiego Budownictwa. W Radzie Programowej wydarzenia zasiadają przedstawiciele Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa, Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej i Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa.

Szczegóły i dotyczące Konferencji znajdują się na stronie: www.bimdlapolskiegobudownictwa.pl.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

TCA

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »