Dom » Wnętrza

Metamorfoza klasyki.

Metamorfoza klasyki.
Zobacz więcej zdjęć »
Dornbracht prezentuje nową kolekcję Tara.

Linia Tara firmy Dornbracht – wiodącego producenta najwyższej jakości armatury oraz akcesoriów do łazienek i kuchni – to klasyczna kolekcja, która już od ponad dekady stanowi ideał nowoczesnego wzornictwa. Teraz dołącza do niej Tara. – czyli nowa, udoskonalona kolekcja klasyki. Subtelna modyfikacja nazwy polegająca na wprowadzeniu kropki – Tara. – jest deklaracją minimalistycznych, aczkolwiek znaczących zmian wprowadzonych we wzornictwie, architekturze, wykończeniu i technologii nowej kolekcji.

„Najważniejsze w pracy nad nowym projektem było dopracowanie detali klasycznej linii Tara z zachowaniem jej znakomitego i cieszącego się powszechnym uznaniem stylu” – wyjaśnia dyrektor zarządzający Andreas Dornbracht. – „Nowa Tara. jest konsekwentną kontynuacją obranego przez nas kierunku, a jednocześnie jego współczesną interpretacją. Dokonaliśmy wielu drobnych modyfikacji projektowych, technologicznych i wykończeniowych, dzięki którym otrzymaliśmy kolekcję jeszcze doskonalszą.” 

Istotą zmian było zaprojektowanie wyraźnie smuklejszej i bardziej wertykalnej linii armatury. Osiągnięto to zmniejszając średnicę uchwytów i rozet, poprawiając geometrię uchwytów krzyżowych oraz wydłużając o kilka milimetrów linię wylewki. Kontury wszystkich elementów nowej kolekcji Tara. wyostrzono podkreślając w ten sposób ich czysto geometryczną i symetryczną formę.

Wizytówką kolekcji Tara. jest specjalna edycja armatury w dwóch oryginalnych kolorach powłok 
– białej i czarnej. Czyste barwy Tara. Black Edition i Tara. White Edition. idealnie harmonizują z nowoczesnym wzornictwem kolekcji, które można scharakteryzować jednym słowem 
– „ponadczasowe”. Aksamitne w dotyku powłoki potęgują wrażenie luksusu i najwyższej jakości, jakie wywiera na nas projekt wzorniczy. 

Aby zaprezentować koncepcję towarzyszącą kolekcji Tara. zaprojektowano trzy pokoje łazienkowe. Demonstrują one jak Tara. Black Edition i Tara. White Edition pozwalają osiągnąć efekt maksymalnego kontrastu lub maksymalnej harmonii. Tara. Black Edition uwypukla doskonałą biel łazienki. Tara. White Edition rozjaśnia wnętrze utrzymane w ciemnej tonacji. Otrzymany w rezultacie efekt prowokacji podkreśla zdecydowany charakter – zarówno wnętrza jak i jego właściciela. Wybór tonacji monochromatycznej – Tara. White Edition na tle białej umywalki – sprawia, że barwy armatury i pozostałych elementów łazienki przenikają się wzajemnie tworząc efekt spokoju i wyciszenia. Tara. kreuje harmonię w przestrzeni, a poprzez kontrast kolorystyczny przyciąga uwagę. Dzięki temu jest atrakcyjna dla osób mających różne oczekiwania i wyobrażenia o idealnym salonie łazienkowym. 

Trzy innowacyjne produkty zaprojektowane do umywalek i pryszniców wyrażają nieustanną ewolucję linii Tara. Wolnostojąca jednootworowa bateria z mieszaczem wygląda jak nowoczesna rzeźba zawieszona w przestrzeni. Takie samo wrażenie odnosi się, patrząc na nowy system prysznicowy, który dodatkowo sięga wysoko w górę, niemal aż do sufitu. Ścienna bateria umywalkowa z mieszaczem wyróżnia się asymetrycznie rozmieszczonymi pokrętłami krzyżowymi, które prowokują, celowo naruszając klasyczną geometrię linii. 

Transformacja dokonana w kolekcji Tara. jest widoczna również w licznych usprawnieniach technicznych. Nowy napowietrzacz wzmacnia strumień wody, redukując jednocześnie natężenie jej przepływu (a tym samym zużycie) oraz minimalizując szum. Dodatkowo, dzięki specjalnemu systemowi odkamieniającemu, zapewnia on długotrwałą ochronę przed osadzaniem kamienia. Zastosowana technologia wykonania elementów zewnętrznych w armaturach podtynkowych znacznie ułatwia i przyspiesza ich montaż. Nowe nakładki elementu zewnętrznego nie muszą już być regulowane i dopasowywane, ponieważ zostały zamontowane w elemencie podtynkowym.

Armatura z kolekcji Tara. została zaprojektowana do umywalek, wanien, pryszniców i bidetów. Serię uzupełnia linia akcesoriów łazienkowych. Tara. doskonale współgra z materiałami takimi jak szkło, porcelana, ceramika, kamień i gips. Projektantem kolekcji Tara. jest Sieger Design, studio od lat współpracujące z firmą Dornbracht. Projekty salonów łazienkowych zostały wykonane przez Mika Meiré z firmy Meiré und Meiré. Kolekcja Tara. jest dostępna w następujących powłokach: czarnej matowej (Black Edition), białej matowej (White Edition) platynie, matowej platynie i chromie.

Tło/ zarys historyczny:
Kolekcja armatury i akcesoriów do łazienek Tara firmy Dornbracht została wprowadzona na rynek w 1992 roku. Jej minimalistyczny styl powstał w studiu projektowym Sieger Design. Armaturę z kolekcji Tara charakteryzuje czysta linia, elegancka stylistyka i precyzja wykonania. Rewolucyjny koncept kolekcji Tara stał się pierwowzorem dla nowoczesnych armatur łazienkowych i jest obecnie kopiowany na całym świecie. Tara otrzymała liczne nagrody w międzynarodowych konkursach wzorniczych. Jest jedną z najbardziej cenionych kolekcji Dornbracht i potwierdza reputację firmy jako wyznaczającego światowe trendy producenta najwyższej jakości armatury i akcesoriów do łazienek oraz kuchni. Jako współczesnej klasyce poświęcono jej całą książkę pod tytułem „Tara. Armatur und Archetypus”, wydaną w 2002 roku przez wydawnictwo Birkhäuser Verlag. 

Aloys F. Dornbracht GmbH & Co. KG z siedzibą w Iserlohn jest międzynarodowym producentem najwyższej jakości armatury i akcesoriów łazienkowych oraz kuchennych o unikalnym, nowoczesnym wzornictwie. Dornbracht otrzymuje liczne międzynarodowe nagrody za stylistykę i formę swoich produktów, a od 1996 roku cieszy się także uznaniem za nieustanne zaangażowanie w rozwój kultury. Od 2006 roku firma wydaje dwuczęściową publikację „Dornbracht - the SPIRIT of WATER” powiązaną koncepcyjnie ze światem łazienek i kuchni. Ten magazyn, a zarazem katalog, dokumentuje zaangażowanie kulturalne firmy i podkreśla spektrum marki Dornbracht. „Dornbracht - the SPIRIT of WATER” z powodzeniem łączy inspiracje, dialog oraz innowacje, które charakteryzują unikalne podejście i drogę rozwoju firmy Dornbracht. 

Więcej informacji na temat firmy oraz produktów Dornbracht, w tym elektroniczne informacje prasowe, dostępnych jest na www.dornbracht.com lub w biurze prasowym Dornbracht: Effective Public Relations, ul. Mochanckiego 29/1, 02-041 Warszawa, tel.: 48 22 822 07 52, Joanna Stankiewicz/ Joanna Bartnik, email: jstankiewicz@effectivepr.pl oraz jbartnik@effectivepr.pl. Kontakt w siedzibie głównej firmy Dornbracht: Anke Siebold, Köbbingser Mühle 6, D-58640 Iserlohn, Tel. +49 (2371) 433 -2119 / -2118, email: asiebold@dornbracht.de.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »