Firma » Biura

Michael Page obiera kierunek na południe Polski

Michael Page obiera kierunek na południe Polski
Zobacz więcej zdjęć »
Michael Page, międzynarodowa firma doradztwa personalnego, otworzyła w Katowicach drugie biuro w Polsce. Dynamiczny rozwój regionalnego rynku pracy stworzył konieczność zapewnienia lokalnego oddziału rekrutującego pracowników z obszarów finansów, produkcji i zaopatrzenia.
Ze stolicy górnego Śląska, leżącej pomiędzy Krakowem i Wrocławiem, Michael Page obsługuje całe południe kraju. Ekspansja firmy była przemyślanym krokiem. W aglomeracji śląskiej jest bardzo duże zagęszczenie firm, powstają tu siedziby bądź oddziały międzynarodowych korporacji, działa kilka stref ekonomicznych. Spółek prawa handlowego jest tu ponad 36 tyś. , firm z kapitałem zagranicznym prawie 7 tyś., przedsiębiorstw dużych, zatrudniających ponad 500 osób - kilkaset.

„Tak, jak w latach 2005-2007 krainą El Dorado dla dyrektorów finansowych była stolica, tak obecnie „ziemią obiecaną" dla inżynierów, specjalistów od zakupów i logistyki stał się Śląsk - zauważa Radosław Szafrański, Executive Manager w Michael Page Southern Poland. „Na Śląsku obserwujemy bardzo ciekawą sytuację. Spora grupa działających tu firm z polskim kapitałem przymierza się do giełdowego debiutu. W związku z tym powstają nowe miejsca pracy" - dodaje Szafrański.

Michael Page dostrzega na Śląsku duży popyt na wysokiej klasy specjalistów np. głównych księgowych z dobrą znajomością angielskiego i certyfikatami. Oczywiście stale poszukiwani są też doświadczeni inżynierowie. Jednak grupa osób spełniających najwyższe wymagania pracodawców jest dość ograniczona. Dlatego podczas procesów rekrutacji zdarza się poszukiwać ślązaków pracujących w Warszawie, a nawet za granicą. Choć przeważnie wynagrodzenia poza stolicą są nawet o 15 proc. niższe, to nie w przypadku takich projektów.

Tradycyjnie dla Michael Page pierwszym obszarem, po otwarciu nowego biura, są rekrutacje na stanowiska związane z finansami. Kolejne kroki determinują potrzeby rynku. Tak było także w przypadku katowickiego oddziału. Od początku roku pracownicy biura w Katowicach zrealizowali ponad 40 projektów rekrutacyjnych, znajdując zatrudnienie m.in. dla kilkudziesięciu dyrektorów finansowych, kontrolerów finansowych, głównych księgowych, a także dwóch general menagerów. Aktualnie trwa około 30 rekrutacji na stanowiska kierownicze. „Kolejnym obszarem, na którym skoncentrujemy działania będzie produkcja. Powołamy silny oddział działający w całym regionie południowej Polski, pomagający w rozwoju ścieżki zawodowej np. dyrektorom produkcji, szefom zakupów i logistyki" - zapowiada Radosław Szafrański.

W ostatnim czasie Michael Page otworzył kilka oddziałów na świecie. Oprócz katowickiego, działalność rozpoczęły biura m.in. w Sewilli, Sztutgarcie, Montrealu i Pekinie. Intensywny rozwój zbiegł się w czasie z odświeżeniem wizerunku firmy. Pojawiła się nowa identyfikacja wizualna, która potwierdza potencjał rozwojowy Michael Page.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »