Społeczeństwo » Społeczeństwo

Miejska Dżungla w Galerii Katowickiej

Miejska Dżungla w Galerii Katowickiej
Zobacz więcej zdjęć »
Akcje patrolowe organizowane w ramach Miejskiej Dżungli w Galerii Katowickiej odbędą się 7 i 14 grudnia w godz. 9:00 - 12:00 na wszystkich poziomach parkingu.

Infrastruktura Katowic jest coraz lepiej przystosowana do potrzeb ludzi z niepełnosprawnością. Niestety, z udogodnień dedykowanych takim osobom nagminnie korzystają nieuprzywilejowani. Odpowiedzią na niechlubne zjawisko jest patronowany przez Urząd Miasta Katowice projekt Miejska Dżungla, w ramach którego już po raz 12. młodzież oraz funkcjonariusze Straży Miejskiej i Policji skontrolują w okresie przedświątecznym lokalne parkingi. Do inicjatywy dołączyła także Galeria Katowicka - tu akcje patrolowe odbędą się 7 i 14 grudnia.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Galeria Katowicka dysponuje liczbą 1200 miejsc postojowych, z czego część została specjalnie oznakowana i wydzielona dla osób niepełnosprawnych. Lokalizacja tych obszarów na co dzień umożliwia osobom z trudnościami w poruszaniu się komfortowy i łatwy dostęp do centrum handlowego. Jak zatem w monitorowanym i doskonale strzeżonym obiekcie wygląda sytuacja z zajmowaniem miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych przez osoby nieupoważnione? Sprawdzą to harcerze i młodzież z katowickich szkół w asyście funkcjonariuszy Straży Miejskiej i Policji. W pierwszą i drugą sobotę grudnia w Galerii Katowickiej wolontariusze 12. edycji Miejskiej Dżungli będą wręczać ulotki „Łam bariery nie przepisy" oraz sprawdzać ważność kart parkingowych dla niepełnosprawnych, a także kontrolować, czy korzystają z nich osoby uprawnione.

- Z ogromną przyjemnością włączamy się do akcji społecznych organizowanych na terenie stolicy Górnego Śląska. Przywilej partnerowania istotnym wydarzeniom w mieście wykorzystujemy do propagowania pozytywnych wartości. Jedną z priorytetowych kwestii dla nas jest stworzenie miejsca równych szans, pełnego zrozumienia i otwartości. Tym chętniej, już po raz kolejny, dołączamy do projektu Miejska Dżungla, którego celem jest dbanie o komfort i godne warunki funkcjonowania osób z niepełnosprawnościami - mówi Joanna Bagińska  Dyrektor Galerii Katowickiej.

 Miejska Dżungla to inicjatywa Miasta Katowice, której starania skupiają się na zwalczaniu barier mentalnych i uprzedzeń w kontaktach z osobami o mniejszej sprawności oraz zwracaniu uwagi na przeszkody, uniemożliwiające im swobodne funkcjonowanie w społeczeństwie. Przedsięwzięcie zostało wyróżnione w konkursie Fundacji Instytutu Rozwoju Regionalnego i uzyskało dla miasta tytuł „Samorządu Równych Szans 2011".

Akcja patrolowa w Galerii Katowickiej odbędzie się 7 i 14 grudnia w godz. 9:00 - 12:00 na wszystkich poziomach parkingu.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Open Media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »