Dom » Architektura
Mieszkanie pofabryczne – zwycięski projekt IV kategorii konkursu „Drewno w architekturze”
Zobacz więcej zdjęć » |
Konkurs skierowany do architektów i projektantów, polegający na wykorzystaniu motywu drewnianych podłóg, z oferty firmy DLH Poland wygrał team w składzie: Sylwia Sobotka i Marta Socha. Zwycięski projekt nagrodzono głównie za: kreatywne podejście do zadania i perfekcyjność wykonania projektu.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
W IV kategorii, ostatnim etapie cyklu konkursów „Drewo w architekturze” uczestnicy podjęli się zadania przemiany, zaprojektowania nowej aranżacji dowolnie wybranego wnętrza. Zadanie polegało na wykonaniu projektu-zdjęcia z uwzględnieniem motywu drewnianych podłóg, z oferty firmy DLH Poland. Warunkiem uczestnictwa w konkursie było przesłanie za pośrednictwem portalu www.bryla.pl rzeczywistego zdjęcia wnętrza, przed wprowadzonymi zmianami oraz projektu-zdjęcia, w którym wnętrze zaaranżowano na nowo, wykorzystując przy tym deski podłogowe firmy DLH Poland. Główną nagrodą w tej kategorii był wysokiej klasy iPad.
Zwycięski zespół zainteresował się kwestią starych, ale niezwykle interesujących pod względem architektonicznym obiektów poprzemysłowych. Zdjęcie, które posłużyło do zaaranżowania nowego wnętrza pochodzi z niszczejącej fabryki ślusarskiej Ogórkiewicza i Zagórnego, przy ul. Krowiej w Warszawie. Projekt zespołu: Sylwia Sobotka i Marta Socha – dwóch warszawianek, wspólnie prowadzących Studencką Grupę Projektową SO.SA.ARCH – jest próbą pokazania inwestorom, jak pozornie nieatrakcyjne, zaniedbane pomieszczenia można przebudować w modne i przytulne mieszkania.
Laureatki w projekcie nowego, pofabrycznego pomieszczenia wykorzystały charakterystyczną dla tego typu obiektów wysokość wnętrza. W pracy autorki pokusiły się o wprowadzenie antresoli. Zaaranżowały ją – drewniany kubik lewitujący nad wnętrzem – na dwuosobową sypialnię z garderobą. Poniżej zaaranżowały kuchnię z jadalnią. Wysoką ścianę wnętrza zamieniły w bibliotekę, wykonaną z drewna IFLOOR Hevea Line. W projekcie prosty rysunek drewnianej podłogi, wyraźnie kontrastuje z meblami. Efekt wyrazistości uzyskały dzięki wykorzystaniu egzotycznego drewna podłogowego z orzecha amerykańskiego IFLOOR, firmy DLH Poland.
Autor najlepszej pracy, wytypowanej spośród wszystkich zgłoszeń, biorących udział w jednej z czterech kategorii konkursu "Drewno w architekturze" otrzyma nagrodę główną w postaci laptopa Apple MacBook Pro.
Importer : DLH Poland www.dlh.pl
DLH Poland jest częścią DLH Group, światowego dostawcy drewna i produktów drewnianych. Powstała w 1990 roku jako firma eksportująca drewno i w krótkim czasie stworzyła wielopunktową sieć sprzedaży. Posiadając własne punkty dystrybucji, własne magazyny oraz zespół kompetentnych handlowców DLH Poland stała się absolutnym liderem w imporcie i dystrybucji drewna egzotycznego. DLH Poland to aktualnie 13 placówek zlokalizowanych w największych polskich aglomeracjach. Pozycję lidera przyjmuje jako wyzwanie do dalszej ekspansji i rozwoju. Głównym celem DLH Poland jest zadowolenie wszystkich klientów i kontrahentów. Firma stale poszerza swoją ofertę, aby dla potencjalnych odbiorców była najbardziej atrakcyjna jakościowo i cenowo.
Firma DLH Poland troszczy się o środowisko naturalne i zrównoważony rozwój. Posiada certyfikat Łańcucha Kontroli Pochodzenia Produktu, gwarantującego, że drewno w produktach DLH Poland pochodzi z właściwie zarządzanych lasów.
Nadesłał:
E.C.H.O. Communications
|
Komentarze (0)