Dom » Architektura
Mieszkanie w centrum czy dom poza miastem – w co lepiej zainwestować w 2017 roku?
Zobacz więcej zdjęć » |
W 2016 popularnością cieszyły się zarówno małe mieszkania w centrach miast, jak i domy i bliźniaki na obrzeżach miast. Już w 2015 roku około 15% kupionych nieruchomości było przeznaczonych pod wynajem, a w bieżącym roku ta liczba wzrosła.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Niezmiennie w 2016 roku Polacy chętnie kupowali mieszkania jedno- i dwupokojowe, blisko centrum. W Warszawie tradycyjną popularnością cieszyły się nieruchomości z dobrym dojazdem do Śródmieścia i Mokotowa. Przy lokalizacjach w ścisłym centrum, niektórzy rezygnują nawet z długoterminowego wynajmu i decydują się na krótkoterminowy, skierowany często do obcokrajowców, np. poprzez portale Airbnb czy Wimdu.
Wynajem oznacza jednak sporo pracy i poświęcenia czasu, dlatego część osób zamiast kupować kilka mieszkań w centrum woli kupić duży dom poza miastem i wynająć go na dłuższy czas jednej rodzinie. Rosnąca liczba takich zakupów inwestycyjnych, świadczy o tym, że nieruchomości to stale jedna z najpewniejszych i najbezpieczniejszych form inwestowania pieniędzy, obok funduszy inwestycyjnych i złota, a niskie stopy procentowe nie zachęcają do trzymania pieniędzy w bankach.
- Domy wynajmowane są zwykle przez rodziny, dzięki temu jest spokojnie, a kontrakty są długoterminowe. Wynajem małych mieszkań w centrum to częsta rotacja lokatorów, a u nas na osiedlu Konstancja niektórzy w wynajmowanych domach mieszkają kilka lat, a za wynajem płacą regularnie i to nawet kilkanaście tysięcy złotych. Osiedle Konstancja, m.in. ze względu na bliskość American School of Warsaw, cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród ludzi świata biznesu i polityki, którzy przyjeżdżają do Polski wraz z rodzinami na kilkuletnie kontrakty. Inwestycja w dobra luksusowe to jednoczesne uniezależnienie się od koniunktury. W czasie kryzysu w 2008 roku najbardziej stratny był rynek nieruchomości popularnych, a my stale mieliśmy klientów, ponieważ grupa konsumentów, do których skierowane są luksusowe nieruchomości zawsze będzie istniała, niezależnie od sytuacji na rynku - tłumaczy Marta Dziudzi, specjalistka do spraw sprzedaży osiedla Konstancja (GTC Konstancja Sp. z o.o.).
Z badania Property Lending Barometer 2016 przeprowadzonego przez KPMG wynika, że Polska jest wciąż atrakcyjnym i perspektywicznym rynkiem dla inwestorów w sektorze nieruchomości. Z analizy firmy audytorsko-doradczej wynika, że Polska to najpopularniejszy cel inwestycji w Europie Środkowo-Wschodniej - inwestorzy lokują u nas ponad 40% całkowitej wartości transakcji. Polski rynek nieruchomości nadal jest postrzegany jako stabilny i bezpieczny dla inwestycji.
***
Grupa GTC jest jedna z czołowych spółek sektora nieruchomości komercyjnych w Europie środkowej, Wschodniej i Południowej. Od powstania w 1994 r. Grupa zajmuje się budowaniem nieruchomości biurowych i handlowych o wysokim standardzie w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Dziś GTC jest właścicielem i zarządcą 36 budynków komercyjnych oferujących około 594 000 m kw. Powierzchni biurowej i handlowej swoim klientom w Polsce, Serbii, Rumunii, Chorwacji, Bułgarii oraz na Węgrzech.
GTC Konstancja Sp. z o.o. - spółka będąca częścią Grupy GTC - developer i wyłączny sprzedawca Osiedla Konstancja; prestiżowego zespołu domów jednorodzinnych i rezydencji, liczącego obecnie 290 różnorodnych nieruchomości. Domy z szóstego etapu inwestycji będą gotowe do oddania w czerwcu 2017. W VI etapie Osiedla Konstancja planowanych jest 17 dodatkowych domów, przy czym spółka potwierdza już sprzedaż sporej części z nich.
Nadesłał:
Naruszew
|
Komentarze (0)