Gospodarka » Żywność
Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi honorowym patronem atestacji programu „Doceń polskie”
Zobacz więcej zdjęć » |
Każdego roku organizowane są cztery certyfikacje. Najbliższa atestacja odbędzie się 30 stycznia 2019 roku.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Przeczytaj również
Celem organizowanego od 2011 roku Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego „Doceń polskie” jest propagowanie wysokiej jakości produktów spożywczych dostępnych na polskim rynku oraz ich wytwórców. Ich oceną zajmują się specjaliści zawodowo związani z żywnością i technologią żywienia, którzy tworzą Lożę Ekspertów. Przewodniczącym jury jest mistrz kuchni Mirek Drewniak. Do członków jury należy decyzja o przyznaniu certyfikatu jakości „Doceń polskie”.
- Doceniam i popieram inicjatywę kontynuowania organizacji przedsięwzięcia, które ma korzystny wpływ na kreowanie dobrego wizerunku polskich artykułów rolno-spożywczych poprzez wyłanianie, nagradzanie i promowanie wyrobów spożywczych wyróżniających się wysoką jakością oraz zachęcanie konsumentów do nabywania rodzimych produktów – napisał Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Jan Krzysztof Ardanowski w liście adresowanym do organizatorów Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego „Doceń polskie”.
- Decyzja ministra Jana Krzysztofa Ardanowskiego o objęciu patronatem honorowym przyszłorocznej odsłony programu bardzo nas cieszy. To kolejny dowód na to, że nasze działania idą w dobrym kierunku – wyjaśnia Karolina Szlapańska, organizator Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego „Doceń polskie”.
W trakcie organizowanych certyfikacji specjaliści tworzący Lożę Ekspertów sprawdzają indywidualnie każdy produkt. Ocenie jury podlegają trzy aspekty: smak, wygląd i stosunek jakości do ceny danego wyrobu. Za każdą z wymienionych ocen można zdobyć od 1 do 10 punktów. Aby otrzymać certyfikat „Doceń polskie” należy uzyskać minimum 7,5 pkt. Natomiast specjały z maksymalnymi notami nagrodzone zostają zaszczytnymi tytułami TOP PRODUKT. W tym kontekście należy zaznaczyć, że wyróżnienia te przyznawane są na okres 24 miesięcy. Po upływie tego czasu producent, który jest zainteresowany dalszym korzystaniem z godła promocyjnego ma możliwość zgłoszenia produktu do ponownego sprawdzenia.
Laureaci programu – producenci żywności uhonorowanej znakiem „Doceń polskie” - po wykupieniu stosowniej licencji, otrzymują pakiet narzędzi wspierających działania marketingowe.
- Producenci wyróżnieni podczas certyfikacji mogą korzystać ze znaku promocyjnego na wszystkich polach eksploatacji, które pozwalają podkreślić wysoką jakość wyrobu oraz jego rodzime pochodzenie. Firmy mogą dowolnie dysponować certyfikatem programu, jak również promować swoje specjały za pośrednictwem bloga, bezpłatnego kwartalnika „Doceń Dobre Wiadomości”, czy też materiałów udostępnianych mediom – dodaje Karolina Szlapańska.
W pakiecie znajdują się także profesjonalne zdjęcia nagrodzonych wyrobów oraz konsultacje ze specjalistą Centrum Znakowania Żywności pod względem zgodności informacji zawartych na etykiecie artykułu spożywczego z aktualnymi rozporządzeniami. Laureaci mogą korzystać z tych możliwości bez ponoszenia dodatkowych kosztów.
Szczegółowe informacje dot. programu są dostępne na stronie www.docenpolskie.pl. Zestawienie wyróżnionych do tej pory specjałów oraz ich producentów jest dostępne na blogu programu, pod adresem www.blog.docenpolskie.pl.
* * *
KONTAKT:
Ogólnopolski Program Promocyjny „Doceń polskie”
www.docenpolskie.pl
Kontakt dla mediów:
Magdalena Matusik
magdalena.matusik@adventure.media.pl
Adventure Media s. c. Agencja Public Relations
www.adventure.media.pl
tel. 690 449 064
tel. 32 724 28 84
fax 32 417 01 70
Nadesłał:
Adventure Media
|
Komentarze (0)