Rozrywka i wypoczynek » Rozrywka

Mistrzowie świata podejmą w Warszawie próbę bicia rekordu 3 i 4 marca

Mistrzowie świata podejmą w Warszawie próbę bicia rekordu 3 i 4 marca
Zobacz więcej zdjęć »
Tylko na dwa dni 3 i 4 marca br. z całego świata do Warszawy przyjadą najlepsi flairowi barmani. Lewitujący shaker, mistrzowska żonglerka, akrobatyczne figury, setki podrzuceń na minutę to tylko kilka z elementów międzynarodowego konkursu barmańskiego - Warsaw Flair Challenge.
Już wkrótce Warszawa stanie się stolicą najlepszych flair'owych barmanów świata. W trakcie finału drugiej edycji międzynarodowego konkursu Warsaw Flair Challenge (WFC) podejmą oni próbę bicia Światowego Rekordu Guinnessa (Guinness World RecordsTM) w podbijaniu butelki na przedramieniu.

Hollywood może być zaskoczone

Popularność „flair" - widowiskowego stylu przyrządzania koktajli - rozpoczęła się od słynnego filmu „Koktajl" (Cocktail, 1998) gdzie znany aktor Tom Cruise zagrał młodego barmana, który staje się flair'owym wirtuozem mieszania drinków. Godni następcy tej filmowej postaci
w trakcie najbliższych zawodów WFC, zaprezentują swoje popisowe numery, wykonując skomplikowane ewolucje sprzętem barmańskim i butelkami. Najlepsi z uczestników WFC  potrafią w trakcie 5 minutowego pokazu wykonać ponad 120 ewolucji wykorzystując podczas całego występu średnio 14 butelek i 16 shakerów.

W tegorocznej edycji zawodów WFC, należących do elitarnej światowej ligi konkursów Grand Slam World Tour, pod patronatem organizacji World Flair Association, swój udział zapowiedzieli już reprezentanci
11 państw m.in.  mistrzowie świata: Tom Dyer z Wielkiej Brytanii, Gianluigi Bosco z Włoch i Danilo Oribe z Urugwaju.

„Publiczność z pewnością czeka jedno z najbardziej widowiskowych wydarzeń. W tym roku emocje powinny być jeszcze większe, gdyż możemy spodziewać się bardzo wysokiego poziomu zawodów jak również będziemy mogli kibicować silnej reprezentacji z Polski w próbie bicia rekordu Guinnessa." - powiedział organizator Tomek  Małek, pięciokrotny mistrz świata barmanów w stylu flair.

Pierwszego dnia zawodów spośród licznego grona uczestników zostanie wyłonionych 10 najlepszych zawodników, którzy w piątek zmierzą się  w wielkim finale, walcząc o nagrody pieniężne o łącznej wartości 12000 Euro. Dodatkowo w tym roku organizatorzy chcąc promować styl flair wśród kobiet przygotowali również  nagrodę w wysokości 1 000 Euro dla najlepszej uczestniczki.

Jako partner wydarzenia pragniemy wspierać rozwój sztuki flair w Polsce. Z tego względu ufundowaliśmy  dla trzech najlepszych barmanów z Polski wyjazd na trzydniowe szkolenie do jednej z najlepszych szkół barmańskich na świecie - BOLS Bartending Academy  w Amsterdamie." - powiedziała Ewa Dołbniak, brand manager marki BOLS

Występy zawodników oceniane będą przez międzynarodowe grono sędziowskie WFA (World Flair Association) w którego skład wchodzi 5 sędziów zagranicznych z Wielkiej Brytanii, Republiki Południowej Afryki (2 osoby), Finlandii i Węgier.  

Pomysłodawcami i organizatorami konkursu są najlepsi flair'owi barmani w Polsce: Tomek Małek pięciokrotny Mistrz Świata i Marek Posłuszny z Flair Factory, znani szerszej publiczności z I edycji programu "Mam Talent". Sponsorem nagród jest marka BOLS.

Zawody Warsaw Flair Challenge odbędą się w Klubie Capitol, ul. Marszałkowska 115 w Warszawie. Eliminacje rozpoczną się 3 marca (czwartek) o godzinie 15.30 i potrwają do ok. godz. 01:00. Wielki finał zacznie się następnego dnia - 4 marca (piątek) - o godz. 20.30. Tego samego dnia około godziny 22.30 na scenie odbędzie się również bicie Światowego Rekordu Guinnessa.  Ogłoszenie wyników nastąpi około 24:00. W przerwie imprezy wystąpi zespół Chonabibe Soundsystem. Wstęp (dla osób pełnoletnich) na obie imprezy jest wolny.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Grzes33

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 10 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »