Kultura, sztuka » Kultura

Młody teatr w miejskiej przestrzeni

Młody teatr w miejskiej przestrzeni
Zobacz więcej zdjęć »
Najciekawsze projekty młodzi twórcy z Argentyny, Stanów Zjednoczonych i Polski zaprezentują już 27 czerwca we wnętrzach domu handlowego RENOMA. Wstęp na spektakle – bez biletów!

Przekraczanie barier tradycyjnych środków ekspresji, wykorzystanie potencjału ciała, głosu i przestrzeni, poszukiwanie nowych metod przekazu - taki jest współczesny, autorski teatr.

Spektakle - 27 czerwca 2009:

  • 21.30 - 22.15 - The Internationalists, Poor Dog Theatre, Los Angeles, dach RENOMY
  • 22.20 - 23.20 - Genoveva Ortiz, Teatr Action z Argentyny, poziom + 3 (food court)
  • 23.30 - 24.00 - Podróż, Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna we Wrocławiu, dach RENOMY

Po udanych przedstawieniach Nocy Teatrów na dachu RENOMY wrocławski dom handlowy przy ul. Świdnickiej 40 kontynuuje owocną współpracę z Instytutem Grotowskiego. Tym razem RENOMA zaprasza na wyjątkowy projekt towarzyszący US Artists Initiative (spotkaniom amerykańskich reżyserów, aktorów i producentów) w ramach Międzynarodowego Forum Szkół i Wydziałów Teatralnych, objętego patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego. Ponad stu studentów szkół dramatycznych i wydziałów teatralnych z całego świata (m.in.  z Wlk. Brytanii, USA, Kanady, Indii, Chin i Grecji) ma niezwykłą okazję, by we Wrocławiu - mieście spotkań - uczestniczyć w prezentacjach i wykładach poświęconych mistrzom współczesnego teatru.  Ale to nie wszystko. Także i oni będą mieli szansę zaprezentowania swojego talentu oraz artystycznych wizji podczas spektakli wystawianych w RENOMIE.

W sobotni wieczór 27 czerwca RENOMA stanie się teatralną sceną dla przedstawień grup studenckich i młodych teatrów z Argentyny, Stanów Zjednoczonych i Polski. Od godz. 21.30 do północy wszyscy teatromani będą mogli obejrzeć ciekawe spektakle zupełnie za darmo! Na początek scena pod gwiazdami: dach domu handlowego RENOMA (poziom +8) jako teatralną przestrzeń wykorzysta zespół Poor Dog Theatre z Los Angeles, w spektaklu „The Internationalists", czyli nasyconej absurdem komedii o Ameryce lat 50 XX w. , czasie kosmicznych zbrojeń i społecznego zacofania.

Następnie wszyscy goście RENOMY i artyści zejdą na poziom +3, gdzie argentyńska grupa Teatr Action zaprezentuje monodram „Genoveva Ortiz", stworzony i wyreżyserowany przez Eduardo Gilio. Inspiracją dla niego było pewne dramatyczne wydarzenie z historii Argentyny, opisane w XIX-wiecznej kronice.

Zamknięciem tego mini - przeglądu młodych twórców będzie występ wrocławskich studentów PWST, którzy również wykorzystają w swoich działaniach przestrzeń dachu RENOMY. Spektakl plenerowy „Projekt" powstał w ramach działalności studentów w kole naukowym, a inspirowany był mitem o Prometeuszu.  To podróż w nieznane obszary ludzkiej natury. Studenci w sposób szczególny operują światłem i cieniem. Jest to spektakl bez słów oparty wyłącznie na tworzeniu obrazów  plastycznych.

Dom handlowy RENOMA od początku swego istnienia jest przykładem łączenia sztuki i handlu. Dawny Wertheim to sztandarowe dzieło europejskiego modernizmu, stworzone przez wybitnych artystów lat 30. XX wieku. Obecny właściciel obiektu, firma Centrum Development & Investments, zadbał by po rewitalizacji stał się on nie tylko świątynią handlu, ale również mekką dla wielbicieli sztuki nowoczesnej i miejscem spotkania z kulturą i sztuką.

Wstęp na spektakle w ramach Międzynarodowego Forum Szkół i  Wydziałów Teatralnych jest darmowy. W razie deszczu przedstawienia zaplanowane na dachu RENOMY (poziom +8) odbędą się na parkingu na poziomie +7.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »