Kultura, sztuka » Muzyka

Młodzi muzycy poszukiwani. Do 16 lutego trwa nabór do Santander Orchestra

Młodzi muzycy, którzy chcą grać w orkiestrze symfonicznej, do 16 lutego br. mogą wziąć udział w rekrutacji do Santander Orchestra.

Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy i nagrać swoje wykonanie utworu. Wybrani kandydaci w marcu wystąpią z orkiestrą w aż trzech koncertach w wielkanocnym Festiwalu Beethovenowskim.

- Przed nami już 4. edycja projektu Santander Orchestra i jak co roku w centrum naszych działań pozostają młodzi, zdolni muzycy. Nie zabraknie jednak niespodzianek. Nawiązaliśmy współpracę z Festiwalem Beethovenowskim, dlatego tegoroczną edycję rozpoczynamy już w marcu od przygotowań do aż trzech występów. Nasza orkiestra, pod dyrygenturą Lawrencea Fostera, zagra w Warszawie, Poznaniu i Łodzi. Myślę, że to dla każdego młodego muzyka niepowtarzalna okazja, żeby podszkolić swój warsztat i popracować z najlepszymi – mówi Katarzyna Meissner, dyrektor Biura Sponsoringu i Projektów Relacyjnych Banku Zachodniego WBK.

Jak wziąć udział?

Wystarczy spełnić dwa warunki, aby dołączyć do Santander Orchestra: być w wieku 18-28 lat oraz posiadać status studenta lub absolwenta polskiej wyższej uczelni muzycznej. Jeżeli te kryteria się zgadzają, kandydaci muszą wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej http://santanderorchestra.com oraz opracować wskazane utwory i nagrać ich wykonanie. Jury podda je ocenie i zaprosi wybranych muzyków do udziału w projekcie.

- Poszukujemy najzdolniejszych młodych muzyków ze specjalności takich jak skrzypce, altówka, wiolonczela, kontrabas, obój, fagot, waltornia, trąbka, puzon czy instrumenty perkusyjne. Wybrani kandydaci będą częścią naszej orkiestry i to według mnie jest największa wartość. Santander Orchestra, oprócz tego, że umożliwia rozwój indywidualny pod okiem najlepszych tutorów, uczy też gry zespołowej, a to niestety umiejętność nie zawsze nabywana w trakcie kształcenia w szkole muzycznej. Orkiestra to jeden organizm, który musi mieć ten sam puls, równo oddychać i tak samo czuć muzykę, aby osiągnąć pełną harmonię w brzmieniumówi Adam Górko, Prezes Zarządu Fundacji MyWay.

Koncerty w 3 miastach

Młodzi muzycy, którzy dostaną się do Santander Orchestra, zaczną od przygotowań do Festiwalu Beethovenowskiego. Próby potrwają od 19 marca przez tydzień w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Natomiast już 26 marca odbędzie się pierwszy koncert w Warszawie, 27 marca orkiestra zagra w Poznaniu, a 28 marca w Łodzi.

- Jesteśmy szczęśliwi, że Lusławice mogą być domem dla takich projektów jak Santander Orchestra. Centrum jest idealnym miejscem spotkań młodych adeptów muzyki nie tylko ze względu na znakomitą, nowoczesną infrastrukturę, ale przede wszystkim atmosferę tego miejsca, które tętni życiem muzycznym. Chcemy inspirować najzdolniejszych młodych muzyków do doskonalenia umiejętności i dążenia ku pełnej dojrzałości artystycznej – podsumowuje Adam Balas, dyrektor Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Szymon Szcześniak

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »