Technologie » Komputery

Moc w telewizji. Actina Solar – po drugiej stronie ekranu

Firma WAMM Video Solutions Kielce funkcjonuje na rynku integratorów rozwiązań wideo od 1997 roku.

Po 12 latach działalności poszczycić się może pokaźnym portfolio klientów, wśród których znajdują się firmy post-produkcyjne, telewizje kablowe i ogólnopolskie. WAMM Video Solutions Kielce realizowała projekty wdrożeniowe m.in. dla TVN, Podróże TV, TV Biznes, ESKA TV, AGORA czy Rochstar.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Budowa złożonych systemów emisji, zarówno w telewizjach kablowych, jak i satelitarnych, wymaga niezawodnego wsparcia serwerowego. Transmisja sygnału wideo, często w trybie 24h na dobę, stanowi prawdziwy sprawdzian dla możliwości serwerów. WAMM Video Solutions, przeprowadzając swoje wdrożenia, wykorzystuje serwery marki Actina. W Polsce firma przeprowadziła ponad 60 wdrożeń tego typu. Obecnie systemy oparte na rozwiązaniach Actina funkcjonują w kilkudziesięciu telewizjach zarówno w kraju, jak i za granicą. Szacuje się, że dzięki wdrożeniom WAMM Video Solutions, wykorzystującym serwery Actina, sygnał telewizyjny trafia do 25 milionów odbiorców.

„W pracy z telewizją każde potknięcie, każda usterka skutkuje przerwaniem nadawania sygnału i wyświetleniem znienawidzonej przez widzów, a tym bardziej zleceniodawców, planszy ‘usterka techniczna, za chwilę dalszy ciąg programu'. Nie możemy sobie zatem pozwolić na inwestowanie w sprzęt niespełniający najwyższych standardów. Serwery Actina stosujemy od kilku lat ze względu na ich kompatybilność z naszymi rozwiązaniami oraz pewność, że są w stanie pracować w niezawodny sposób przez całą dobę bez przerwy." - mówi Artur Wiącek, właściciel firmy WAMM Video Solutions Kielce.

Kluczem do sukcesu jest odpowiednie skonfigurowanie systemu emisji. Każda konfiguracja musi ściśle odpowiadać wymaganiom zleceniodawcy, a niejednokrotnie przekraczać je. W procedurze wdrożenia wyszczególnić możemy trzy zasadnicze etapy: analiza potrzeb klienta, dobór i konfiguracja sprzętu, długa procedura testów wydajnościowych oraz stabilności pracy. Ostatnia faza odbywa się u klienta, co pozwala na sprawdzenie funkcjonowania systemu w warunkach, w jakich przyjdzie mu pracować na co dzień - często 24 godziny na dobę. Jeżeli chodzi o konfigurację sprzętu, oczywistym jest, że serwery obsługujące np. telewizję w systemie High Definition będą musiały mieć większą moc. Najistotniejszą jednak kwestią w przypadku serwerów przeznaczonych dla potrzeb transmisji sygnału wideo jest wydajny odczyt danych z dysków lub macierzy dyskowych. Z uwagi na fakt, iż są to ogromne ilości danych w postaci plików video przesyłanych nieustannie, a ich transfer sięga 50Mbit/s, niezwykle łatwo o przeciążenie. Dlatego jakość serwerów decyduje o jakości przekazu.

„Przy wdrożeniach przeprowadzanych na zlecenie telewizji konieczna jest ogromna wiedza. Serwery często są częścią ogromnego systemu z całą gamą urządzeń wykraczającą poza zagadnienia IT. Odpowiednie skonfigurowanie systemu bywa zatem nie lada wyzwaniem, wymagającym wiedzy zarówno z zakresu nowoczesnych technologii, jak i technologii telewizyjnych. Dlatego też tak istotna jest optymalna konfiguracja serwera - wydajność, która pozwoli na bezustanną pracę bez zakłóceń przy jednoczesnej racjonalizacji kosztów. Nasza praca sprowadza się zatem do ciągłego poszukiwania przysłowiowego ‘złotego środka' - rozwiązania, które maksymalnie zadowoli klienta." - mówi Stanisław Rejowski, Dyrektor Działu Produkcji Serwerów z firmy ACTION S.A.

O firmie ACTION S.A.:

ACTION S.A. jest jednym z największych dystrybutorów oraz producentów sprzętu komputerowego w Polsce. Spółka - założona w 1991 roku - jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2006 r. oraz jest członkiem Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych.

Przez dziennik "Parkiet" uznana za jednego z najlepszych debiutantów giełdowych w 2006 roku, do dziś jest jedną z dynamiczniej rozwijających się i cieszących się zaufaniem inwestorów spółek z branży IT notowanych na GPW.

ACTION S.A. sprzedaje produkty największych dostawców na świecie (w ofercie ACTION znajdują się produkty 250 producentów). Jest również producentem i dostawcą produktów pod własnymi markami: Actina i ActiveJet. Klientami ACTION S.A. są sprzedawcy detaliczni oraz odbiorcy korporacyjni. Spółka posiada od lat wiodącą pozycję w dziedzinie dostaw do przetargów w sektorze publicznym.

O serwerach Actina Solar:

W 2006 roku firma ACTION S.A. uruchomiła linię produkcji serwerów Actina Solar.

W ofercie serwerów Actina Solar znajdują się zarówno rozwiązania dla małych i średnich przedsiębiorstw, jak i dla instytucji wymagających ogromnych mocy obliczeniowych. Actina Solar posiada na swym koncie prestiżowe wdrożenia klastrów obliczeniowych w instytucjach naukowych (między innymi wdrożenie klastra Galera w Centrum Informatycznym Trójmiejskiej Akademickiej Sieci Komputerowej - TASK).

W ramach każdej z linii serwerów oferowana jest pełna elastyczność w doborze konfiguracji. Do dyspozycji Klientów oddany został konfigurator on-line. Serwery Actina Solar są objęte 3-letnią gwarancją oraz serwisem on-site.

Więcej informacji o marce Actina Solar na: www.actina.pl.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Mondaypr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »