Dom » Nieruchomość

Moda na nowe kamienice

Kamienice przez długi czas były uważane za trudną inwestycję. Deweloperzy nie byli zainteresowani kamienicami ze względu na wysokie koszty budowy, astronomiczne ceny gruntów w prestiżowych lokalizacjach oraz duże koszty utrzymania nieruchomości.

Kamienice przez długi czas były uważane za trudną inwestycję. Deweloperzy nie byli zainteresowani kamienicami ze względu na wysokie koszty budowy, astronomiczne ceny gruntów w prestiżowych lokalizacjach oraz duże koszty utrzymania nieruchomości. Sytuacja na rynku się powoli zmienia. Mieszkanie w nowoczesnej kamienicy oznacza prestiż i dobry smak. Moda na takie nieruchomości sprawia, że wielu deweloperów zainteresowało się tym nietypowym rynkiem.

Atutem kamienic jest ich przestronność, funkcjonalny układ i niezwykły styl. Zapewniają całkowitą swobodę aranżacji wnętrz. Kamienice są zlokalizowane w centrum oraz historycznych dzielnicach miejskich. Wpisują się w naturalne otoczenie, często zachowując oryginalny styl epoki. Chodzi o to by nie odbiegały wizualnie od przestrzeni w jakiej się znajdują.

Koszt budowy kamienic jest wyższy niż przeciętnego bloku z uwagi na kilka czynników. Najistotniejszy to grunt. Kilkuset metrowa działka w centrum to często koszt kilkunastu milionów złotych. W cenie metra kwadratowego mieszkania w kamienicy znaczący procent zajmuje właśnie wartość gruntu. W zamian otrzymujemy możliwość funkcjonowania w starych, klimatycznych dzielnicach, które znajdują się w ścisłym centrum.

- Coraz częściej można natrafić na ciekawe oferty mieszkań w wybudowanych od podstaw kamienicach. Co ważne oferty zawsze dotyczą historycznych dzielnic, gdzie nowa kamienica wpisuje się w zabytkową architekturę  - mówi Janusz Grygier, pośrednik w obrocie nieruchomościami. W Poznaniu powstały już takie inwestycje jak Casa Fonte na Sołaczu, kamienica za Teatrem na Jeżycach, czy inwestycje  w sąsiedztwie Warty i Cybiny – dodaje.

Casa Fonte, zlokalizowana około 400 metrów od Parku Sołackiego, przy ulicy Źródlanej. Budynek składa się z dwupoziomowych, czteropokojowych apartamentów oraz z przestronnych dwu- lub trzypokojowych mieszkań. Teren nieruchomości jest ogrodzony i zamknięty, a do każdego mieszkania przeznaczone jest jedno lub dwa miejsca parkingowe.

- Mieszkania z inwestycji Casa Fonte oferowane są obecnie w promocyjnej cenie 6950 złotych za metr kw - mówi Bożena Taflińska–Tadeusz, wiceprezes Agencji Inwestycyjnej. To inwestycja dla wymagającego klienta. Casa Fonte zapewnia sąsiedztwo Parku Sołackiego, a jednocześnie szybki dojazd do  Starego Rynku. Najmniejsze dwupokojowe mieszkania w tej inwestycji mają 44,5m2, największe czteropokojowe 84 m2 powierzchni. Inwestycja jest zamknięta i monitorowana. – dodaje.

 

Moda na nowe kamienice dopiero się zaczyna. Argumentem za jest dogodna lokalizacja, komfort powierzchniowy, duże możliwości aranżacyjne, ale również solidność inwestycji i poczucie bezpieczeństwa.

 

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

FortePR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »