Dom » Wnętrza

Moda na szkło

Moda na szkło
Zobacz więcej zdjęć »
W szkle drzemie ogromny potencjał estetyczny. Dekoracje wykonane z tego materiału cechuje ujmująca elegancja. Są znakomitym uzupełnieniem tradycyjnych wnętrz, w których króluje drewno. Ze względu na swój subtelny charakter doskonale prezentują się też w bardziej nowoczesnej, minimalistycznej aranżacji.

Najczęściej szkło pojawia się w naszym wnętrzu jako element umeblowania lub w postaci rozmaitych ozdób. W klasycznie zaprojektowanej przestrzeni może być wkomponowane w drewnianą ramę drzwi lub blat stołu.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 

Pełną autonomię przyznaje mu nowoczesny design, który chętnie wykorzystuje szkło jako samodzielną część aranżacji. Tak jest w przypadku kolekcji drzwi AMBER, firmy INVADO.

Pełna tafla szkła umożliwia nieograniczone przenikanie promieni słonecznych, które rozjaśniają i subtelnie modelują wnętrze. Ofertę tworzy dwanaście kunsztownie zdobionych modeli, wśród których każdy odnajdzie coś dla siebie. Ich ornamentyka waha się od zrównoważonych, symetrycznych układów elementów, po lekkie, finezyjne kompozycje. Twórcom udało się umiejętnie połączyć dwie sprzeczne stylistyki w taki sposób, że kolekcja zachowuje pewną spójność estetyczną. Poszczególne modele odznaczają się harmonijnym zdobnictwem, wskazującym na fascynację współczesną, klasycyzującą tendencją do geometrycznego ujmowania przestrzeni. W innych pobrzmiewają echa stylów, które chociaż triumfy święciły na początku XX wieku, do dziś inspirują kolejne pokolenia architektów wnętrz. Mowa tu o secesji i art deco.

Secesja i art deco w drzwiach Amber

Znakiem rozpoznawczym secesji są faliste linie, asymetryczna kompozycja i ornamentyka odwołująca się do motywów florystycznych. Główną inspirację stanowi piękno natury, które nie daje się zamknąć w sztywne granice klasycznego porządku. Dlatego też secesja zrywa z prostotą i geometryzacją, zastępując je urokliwymi, dynamicznymi układami elementów. Podnosi do rangi dzieł sztuki przedmioty codziennego użytku, których funkcjonalność idzie w parze z misternym wykonaniem. Wzornictwo poszczególnych modeli kolekcji AMBER bazuje na łagodnych, płynnych liniach, które wniosą do naszego mieszkania pełen lekkości klimat tego stylu. Art deco na pierwszy rzut oka niczym niczym nie różni się od secesji. Dopiero po chwili obserwacji przekonujemy się, że miękkie linie i motywy florystyczne spotykają się tu z geometrycznym ładem i harmonią. Mieszkanie urządzone w tym stylu powinno odznaczać się wieloelementowym, ale spójnym układem. W dystyngowaną, ale i komfortową atmosferę art deco znakomicie wpisują się niektóre modele z kolekcji AMBER, firmy INVADO. Gustowne wzornictwo bazujące na prostych formach geometrycznych oraz szeroka tafla szkła, umożliwiająca swobodną grę świateł będą doskonałym uzupełnieniem gustownej przestrzeni. Na przekór swej delikatnej nazwie, cała kolekcja AMBER została wykonana z grubego hartowanego szkła. Dzięki temu może być bezpiecznie używana nawet w pokoju dziecięcym.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Intro Media

Komentarze (1)

  • avatar
    ~Kate 2017-02-09 17:08:38

    Też mi się podobają szklane elementy. Warto zajrzeć np. na www.abcszklarz.pl - to dla osób szukających usług szklarskich we Wrocławiu.


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »