Dom » Nieruchomość

Monday Development sprzedaje kolejne biura za ponad 1,5 mln zł

Monday Development sprzedaje kolejne biura za ponad 1,5 mln zł
Zobacz więcej zdjęć »
Monday Development - poznański deweloper notowany na rynku GPW New Connect - zawarł dzisiaj przedwstępne umowy sprzedaży powierzchni biurowych o wartości ponad 1,5 mln zł brutto.

Jest to kolejny znaczący krok w komercjalizacji nowo wybudowanego budynku biurowego Piątkowska 116. Kilka dni temu, 18-stego stycznia 2011,  Spółka informowała o umowie sprzedaży lokali w tej inwestycji opiewającej na kwotę 4,5 mln zł brutto.

- „Jesteśmy bardzo zadowoleni z tempa sprzedaży lokali w naszym budynku” - powiedział Piotr Kasprowicz, dyrektor sprzedaży Monday Development. - „Budowa biurowca przy ul. Piątkowskiej 116 była inwestycją nieco ryzykowną. Jako pierwsi w Poznaniu wybudowaliśmy wysokiej klasy budynek biurowy z lokalami na sprzedaż, a nie na wynajem. Zaobserwowaliśmy, że na rynku brakuje dobrej oferty dla przedsiębiorców, którzy chcą inwestować środki w zakup własnego lokum, zamiast opłacać wysokie czynsze za wynajem biura. Szybkie tempo sprzedaży potwierdza, że nasz budynek dobrze wpasował się w ich potrzeby ”.

Budynek biurowy Piątkowska 116 został oddany do użytku pod koniec grudnia 2010. Obecnie w budynku pozostało tylko 11% wolnej powierzchni biurowej - dla 50% powierzchni podpisane zostały przedwstępne umowy sprzedaży, a kolejne 39% objęte jest uzgodnieniami  rezerwacyjnymi. Spółka planuje już kolejny podobny projekt - budowę kameralnego budynku biurowego o powierzchni ok. 1000m2 w ścisłym centrum Poznania, u zbiegu ulic Bóżnicza i Małe Garbary.Monday Development realizuje deweloperskie inwestycje mieszkaniowe, biurowe i gruntowe na terenie Poznania. W ramach swojej działalności spółka prowadzi pełny proces inwestycyjny – od pozyskania gruntu, przez jego przekształcenie, uzyskanie niezbędnych pozwoleń, nadzór inwestorski nad wykonawcą, aż po komercjalizację przedsięwzięcia. Obecnie Monday Development realizuje 6 projektów na różnych etapach zaawansowania:

  • Piątkowska – budynek biurowy w dzielnicy Piątkowo, zakończenie budowy: grudzień 2010
  • Sokoła – inwestycja mieszkaniowa w pobliżu Parku Sołackiego, zakończenie inwestycji: I połowa 2012
  • Strzeszyn – deweloperka gruntowa, zakończenie inwestycji: II kwartał 2012
  • Botaniczna – zespół budynków mieszkalnych, sąsiadujący z ogrodem Botanicznym, planowany termin zakończenia inwestycji:  2013/2014
  • Rataje – osiedle mieszkaniowe w pobliżu jeziora Malta, zakończenie inwestycji planowane na 2015 rok
  • Bóżnicza/Małe Garbary – budynek biurowy w centrum Poznania
www.mondaydevelopment.pl

Monday Development


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

newss.pl
http://newss.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »