Firma » Finanse

Monety bulionowe z motywem zwierząt

Monety bulionowe z motywem zwierząt
Zobacz więcej zdjęć »
Pośród wielu koncepcji, jakimi kierują się twórcy projektów wizualnych tego typu monet, obieranym kierunkiem, jest także wspomniany zwierzęcy motyw. Prezentuje się on zresztą ciekawie i dość okazale.

Wyrazistym tego przykładem jest seria, która zagościła na inwestycyjnych rynkach w 1986 roku. Na początek, trzeba jednak poczynić rozróżnienie. Będzie ono przydatne dla zrozumienia całości historii. Otóż przez pierwsze trzy lata produkcji, numizmaty zawierały grawerunek przedstawiający samorodek złota (gold nugget, od którego to określenia, seria zapoczątkowała swą nazwę. Po tym czasie, bryłę cennego kruszcu, postanowiono zastąpić motywem kangurów. Tendencję utrzymano zresztą do dziś, czyli przez ponad trzy dekady. Zresztą emitowana przez australijską Perth Mint edycja, przez lata może poszczycić się niemałym zainteresowaniem. Zapewne w jakimś stopniu, przełożył się na niego także kunszt wykonania. Dość powiedzieć, że zależnie od roku produkcji, żaden z omawianego tu głównego motywu, nie jest identyczny ze swym poprzednikiem. Jest to czynnik, który zdecydowanie wyróżnia serię spośród innych. Jak jednak przekonamy się za chwilę, nie jest to jednak wyjątek. 

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Bardzo podobnie, sytuacja ma się w przypadku Chińskiej Złotej Pandy. Tam również każdy kolejny wzór nie jest identyczny, jak poprzedni. Dotyczy to rzecz jasna tytułowych zwierząt. Także one prezentują się zresztą bardzo dobrze. Azjatyckie numizmaty lokacyjne, swój rynkowy debiut, zanotowały kilka lat wcześniej względem Gold Nugget. Także i one są częstą włączane w wiele inwestycyjnych portfolio. Ciekawostką jest tutaj również i ten fakt, że podczas gdy zwykle wagę monet bulionowych określa się w uncjach, tutaj sytuacja przedstawia się zgoła inaczej. Od kilku lat, zawartość kruszcu w chińskich monetach, wyrażana jest w gramach. Na odwrocie omawianej serii, zobaczyć można jeden z najpopularniejszych punktów na mapie Pekinu. Mowa tu o Niebiańskiej Świątyni. 

Na motyw poświęcony popularnym w kraju emitenta gatunkom zwierząt zdecydowali się twórcy… Polskiej serii Bielik. W tym wypadku też przydałoby się rozjaśnić kilka kwestii. Wszystko dlatego, że przez ponad dwadzieścia lat, seria funkcjonowała również jako Orzeł Bielik. Zmiana w tym względzie, zaszła w sumie kilka lat temu. Wraz z nią, swoistemu liftingowi, uległa też koncepcja stylistyczna. Przy wszystkim jednak, nie wpłynęła ona na zasadniczy wygląd polskiej edycji monet bulionowych. Autorką wyglądu pierwszych monet, jest Roussanka Nowakowska, zaś za prezencję aktualnie ukazujących się na rynku monet, odpowiedzialna jest Dobrochna Surajewska. Na odwrocie zobaczyć można z kolei godło Rzeczpospolitej Polskiej. Tak jest oczywiście niezależnie od przytoczonego tu projektu. Pod względem fachowości wykonania, polskie monety absolutnie nie mają się czego wstydzić na tle swej konkurencji. Najdobitniej świadczy o tym bardzo wysoka użytego w procesie produkcyjnym złota. W przypadku tego typu numizmatów, jest to przecież jedna z najbardziej kluczowych kwestii. 

Jesli interesuje Cie oferta na monety bulionowe i zloto inwestycyjne, warto sprawdzic ja u sprawdzonego dealera zlota na polskim rynku, ktory od ponad 30 lat gwarantuje swoim klientom zakup zlota inwestycyjnego od reki i z wysylka w 24 godziny!



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »