Zdrowie » Dziecko
Monitoring dziecka – czy warto to robić?
Zobacz więcej zdjęć » |
Kontrolowanie własnego dziecka to dbałość i jego zdrowie i życie. Rodzice od urodzenia chcą mieć możliwość sprawdzania co dzieje się u pociechy. To dlatego w łóżeczkach niemowlaków instaluje się np. elektroniczne nianie. Monitoring dziecka jest powszechny i bardzo pożądany.
Niektórzy zastanawiają się jednak, czy rodzice mają prawo podsłuchiwać i w pełni kontrolować swoje dzieci? Sprawdźmy!
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Czy monitoring dziecka jest legalny?
Na wstępie zaznaczymy, że Konwencja o Prawach Dziecka (czyli dokument legislacyjny przyjęty przez Organizację Narodów Zjednoczonych, mający w Polsce rangę ustawy) gwarantuje małoletniemu takie samo prawo do prywatności, jak dorosłym. Bazując na tym dokumencie niektórzy próbują podważać możliwość elektronicznej kontroli rodziców nad swoimi dziećmi. Nie mają jednak racji.
Ta sama konwencja podaje, że dobro dziecka jest prawem najwyższym. Kierując się jego dobrem, można ograniczać jego prywatność. Rodzice są uprawnieni do sprawowania kontroli nad pociechą i dbając o jego bezpieczeństwo mogą używać monitoring dziecka. Tu dozwolone jest podsłuchiwanie, obserwowanie i ustalanie aktualnej lokalizacji.
Czy warto monitorować swoje dziecko?
Od narodzin, przez pierwsze lata dziecięce, aż po dorastanie – niebezpieczeństw dla dzieci jest sporo. Żaden rodzic nie jest w stanie być przy swojej pociesze 24 godziny na dobę. W ten sposób trudno sprawić, że twoje dziecko będzie w pełni bezpieczne. Niekiedy za późno jest na reakcję, a to doprowadzić może nawet do tragedii.
Jeżeli masz rozbudowany monitoring dziecka to dajesz sobie dodatkowy czas na reakcję. Możesz zainterweniować w niebezpiecznych sytuacjach – w momencie, gdy noworodek zaczyna się dusić lub gdy podejrzani ludzie zaczynają się kręcić wokół dziecka bawiącego się na placu zabaw. Nie musisz być z dzieckiem zawsze, by wiedzieć czy nic mu nie jest. Rozbudowany monitoring sprawi, że będziesz mógł spokojnie zajmować się swoimi obowiązkami, mając pełną kontrolę nad swoją pociechą.
Jak założyć skuteczny monitoring?
Jeżeli chcesz skutecznie kontrolować swoje dziecko, to musisz dobrać sposób monitoringu do jego wieku. Najlepiej zacznij już od narodzin. Bardzo dobrym sposobem będzie zainstalowanie elektronicznej niani. Dzięki temu nie musisz stać nad łóżeczkiem, żeby mieć pewność, że maluchowi nic złego się nie dzieje.
Jako elektroniczną nianię możesz zainstalować zestaw podsłuchowy ZK51. Bardzo czuły mikrofon i duży zasięg pozwoli ci sprawdzać, czy u twojego dziecka wszystko jest w porządku. Jeżeli wolisz mieć też dostęp do obrazu, to zainstaluj w dziecięcym pokoju rejestrator ukryty we wskazanym przedmiocie. Może to być np. pluszowy miś, który będzie budził u noworodka pozytywne skojarzenia. Czas pracy takiego rejestratora to 12 godzin, a jakość full HD da ci pełną kontrolę nad tym, co dzieje się w pomieszczeniu. W każdej chwili będziesz mógł zajrzeć do swojej pociechy!
W przypadku starszych dzieci, dobrym sposobem na kontrolę są lokalizatory GPS i monitorowanie telefonu. W ten sposób ochronisz je np. przed atakiem pedofila czy porwaniem. Lokalizator GPS w zegarku na rękę będzie modnym gadżetem dla młodej osoby, a przy okazji będziesz wiedział gdzie ta się znajduje. Urządzenie z funkcjonalnością smartwatcha będzie raportować ci gdzie jest twoje dziecko, a przy okazji umożliwi nasłuch otoczenia. Sprzęt daje również poczucie bezpieczeństwa najmłodszym – przycisk SOS natychmiast informuje o niebezpieczeństwie służb,y poprzez łączenie z numerem alarmowym.
Monitorowanie telefonu pozwoli ci natomiast na reakcję w momencie, gdy twoje dziecko zacznie pisać z kimś podejrzanym czy będzie wykorzystywać nowoczesny sprzęt w sposób, który będzie mu zagrażać. Będziesz miał pełną wiedzę z kim i o czym pisze małoletni i czy np. nie wpadł w złe towarzystwo?
Jeżeli chcesz założyć skuteczny monitoring dziecka, ale nie wiesz jeszcze jaki sprzęt wybrać – skontaktuj się ze specjalistami z Alfatronika. Pomożemy ci!
Nadesłał:
slawek
|
Komentarze (0)