Dom » Ogrody

Montaż siatki ogrodzeniowej – praktyczne wskazówki

Montaż siatki ogrodzeniowej – praktyczne wskazówki
Zobacz więcej zdjęć »
Instalacja siatki ogrodzeniowej nie jest trudna! Dzięki naszym poradom z tym zadaniem poradzi sobie każdy majsterkowicz.

Niezbędne narzędzia

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Jak sobie poradzić z tym zadaniem? Na początek należy zapoznać się z instrukcją montażu siatki, która została dołączona do produktu. Następnie trzeba przygotować narzędzia, które umożliwią pracę. W standardowym zestawie powinny się znaleźć:

- łopata i taczki (do przygotowania fundamentu)

- młotek, zestaw kluczy (w przypadku niektórych modeli – także imbusowych)

- poziomica i sznurek poziomujący

- miarka

Do montażu wybranych wersji siatki może przydać się także wiertarka, jak również szczypce.

Fundament i słupy

Montaż zaczynamy od wyznaczenia punktów, w których zamocowane zostaną słupy naciągowe, narożne i pośrednie. Oznaczamy je przy pomocy palików. Szerokość rozstawu zależy od modelu siatki oraz terenu, na którym będzie instalowana, jednak standardowo przyjmuje się, że powinna wynosić 2,5-3 m.

Warto postawić na słupy dedykowane konkretnej siatce ogrodzeniowej, gdyż tylko one pozwolą na optymalny montaż i zagwarantują trwałość konstrukcji. Konkretne modele różnią się od siebie np. sposobem łączenia z słupami, stąd tak ważne jest ich odpowiednie dopasowanie.

Istotna jest też wysokość słupa. W tym wypadku liczą się trzy wyznaczniki:

- wysokość siatki ogrodzeniowej

- głębokość, na jaką powinien zostać wkopany słup (zależy od właściwości gruntu)

- wysokość ewentualnej podmurówki

Po wprowadzeniu i wypoziomowaniu słupów w przygotowanych dołach należy zalać je betonem. Pamiętajmy o jego dokładnym ubiciu, wypoziomowaniu i zagęszczeniu.

Naciąganie siatki

Ostatnim etapem montażu siatki ogrodzeniowej jest jej naciąganie. Także ta czynność zależy od modelu. W przypadku siatki plecionej Resitor najpierw zakłada się drut naciągowy, a następnie zaplata się na nim górne końcówki. Z kolei w przypadku siatki Fortinet pracę rozpoczyna się od przymocowania produktu do słupa naciągowego, a następnie rozwinięcie jej aż do następnego słupa.

W czasie naciągania siatki celem jest uzyskanie równej i gładkiej powierzchni. Poziom napięcia regulujemy za pomocą szczypców korygujących (Fortinet) lub prętów napinających (Resitor).

Tak przeprowadzony montaż zagwarantuje wytrzymałość i długowieczność systemowi ogrodzeniowemu z siatki.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Betafence

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »