Kultura, sztuka » Kultura

Mural w Centrum Warszawy! Malowanie może być proste!

Mural w Centrum Warszawy! Malowanie może być proste!
Zobacz więcej zdjęć »
Na warszawskiej Woli rozpoczęło się malowanie murala, którego inicjatorem jest marka Flűgger, producent farb i akcesoriów malarskich. Jedna ze ścian kamienicy przy ul. Leszno 22 zamieniła się w gigantyczną sztalugę, na której już za kilka dni powstanie wyjątkowy obraz.

Czym jest mural, nikomu tłumaczyć nie trzeba. Ta widowiskowa forma dekoracyjnego malarstwa ściennego zyskuje na całym świecie coraz większą popularność.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Wielkoformatowa grafika na ścianach budynków stała się cenioną sztuką a artyści angażujący się w tego typu projekty urastają do rangi twórców popkultury na całym świecie. Meksyk, Irlandia, USA to kolebki tego nurtu w sztuce współczesnej. Polska nie pozostaje jednak w tyle i również u nas pojawiają się inicjatywy propagujące kolor i artyzm w ulicznej rzeczywistości.

Na ścianie jednej ze stołecznych kamienic przy ul. Leszno 22 już niebawem powstanie wyjątkowe malowidło, które na bardzo długo wpisze się w scenerię warszawskiej Woli. Proces twórczy będzie trwać kilka dni. Warto jednak przyjrzeć się jak powstaje obraz gigant na poszczególnych etapach.

Autorem malowidła jest młody artysta Paweł Korab Kowalski.

Paweł Korab Kowalski
ur. 22.06.1974 w Warszawie

Ceniony malarz, rzeźbiarz i grafik młodego pokolenia. Autor cykli malarskich: „Nil i Teby Zachodnie", „Wyspy Nie Odkryte" i „Na Fali". Uczestnik wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych, w Polsce i za granicą. Absolwent 1994-1999 Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie - Wydział Projektowania Graficznego i Malarstwa. Dyplom z projektowania graficznego. Aneks z malarstwa. Praca magisterska z zakresu historii sztuki.Więcej informacji:

Proximity Sp. z o. o.

Patrycja Brzezińska

ul. Burakowska 5/7

01-066 Warszawa

tel. (22) 532-96-92
patrycja.brzezinska@proximity.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Proximity Sp. z o. o.

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »