Technologie » AGD - RTV

Muunto: jak ukryć kable za telewizorem

Muunto: jak ukryć kable za telewizorem
Zobacz więcej zdjęć »
Telewizor, odtwarzacz DVD, tuner satelitarny, kino domowe, wieża, głośniki… A wszystko połączone metrami kabli, które nieestetycznie plączą się pod szafką.

Najlepszym sposobem na problem poplątanych kabli za telewizorem jest bezprzewodowa technologia transmisji danych, która pozwala całkowicie wyeliminować przewody.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:


Ze względu jednak na wysokie ceny dostępnych urządzeń nie jest to rozwiązanie dla każdego, poza tym sama technologia HD wciąż jest na etapie rozwoju. Należy więc poszukać innego rozwiązania.

Zamurować

Nie da się ukryć, że to najbardziej drastyczna metoda. Skucie ściany i ukrycie kabli pod zaprawą rozwiązuje wprawdzie problem, ale wymaga dużo czasu i obarczone jest sporym ryzykiem - w przypadku awarii kabla lub chęci wymiany jednego z urządzeń zmuszeni będziemy do pracy od podstaw.

Poprowadzić wzdłuż mebli

Wszelkiego rodzaju kable i przewody można spróbować poprowadzić wzdłuż mebli, np. za nogami stolika od telewizora. Potrzebna będzie cierpliwość i specjalne mocowania. Nie jest to rozwiązanie optymalne, ale może usunąć z multimedialnego kącika trochę chaosu.

Wykorzystać listwy i taśmy maskujące

Zdecydowanie prostszym sposobem jest wykorzystanie listew maskujących - można je znaleźć we wszystkich mniejszych i większych sklepach budowlano-remontowych. Do kupienia są także specjalne rurki (w różnych kolorach i o różnych średnicach), które z łatwością wyginają się do nadanego im kształtu. Listwy i taśmy pozwalają nieco uporządkować bałagan - są widoczne, ale nie szpecą aż tak, jak wiszące luzem kable.

Inteligentne meble

Odpowiednio zaprojektowane meble pozwalają całkowicie wyeliminować problem - np. kącik telewizyjny zbudowany z pomocą systemu Muunto. Specjalny panel serwisowy pozwala stworzyć idealnie równą powierzchnię zakrywającą całą ścianę, na której - dzięki prowadnicom - możemy umieścić telewizor i np. głośniki. W pustej przestrzeni panelu (głębokość ok. 10 cm) mieszczą się wszystkie przewody i tym samym pozostają poza zasięgiem wzroku. Takie rozwiązanie pozwala bez komplikacji dokładać nowe kable czy też je wymieniać. Obicia dolnych szafek, które przeznaczone są do ukrycia pozostałego sprzętu audiowizualnego, wykonywane są ze specjalnego materiału przepuszczającego wiązki podczerwieni. Dzięki temu komunikacja z urządzeniem nie jest zaburzona. Efekt jest rzeczywiście interesujący - całość wygląda estetycznie i nowocześnie.

Co wybrać?

Nie ma się co oszukiwać - poplątane i zbierające kurz kable z pewnością nie wyglądają dobrze, a upychanie ich na siłę za meblami to niekoniecznie największe osiągnięcie designu XXI wieku. Przegląd mniej lub bardziej inwazyjnych metod pozwalających uniknąć kłębiących się przewodów powinien pomóc w wyborze tej najpraktyczniejszej - każdemu indywidualnie.

www.muunto.pl



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

m.gorska

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »