Firma » Biznes

Muzyka niezależna Vs komercyjna. Co wybrać?

Muzyka niezależna Vs komercyjna. Co wybrać?
Zobacz więcej zdjęć »
To, że „muzyka łagodzi obyczaje” wiemy doskonale. Ale czy nieodpowiednio dobrana, również spełni tę funkcję? Czy o każdej porze dnia chcemy słuchać tego samego typu muzyki? Czy klienci podczas zakupu farby do mieszkania chcą słyszeć w tle reklamy nowych suplementów diety?

Kierując się zdrowym rozsądkiem i badaniami ekspertów na wszystkie postawione pytania jest jedna odpowiedź- nie.

Muzyka emitowana w sklepachma wpływ na robienie przeze mnie zakupów:) Bardziej pobudza, relaksuje i zachęca do buszowania po półkach. Ważny jest rodzaj muzyki emitowanej w sklepie, zbyt hałaśliwa np. mnie odpycha, wpadająca w ucho zachęca do wejścia do sklepu i oczywiście poprawia humor” - opowiada nam klienta podczas zakupów.

 Słowa te doskonale potwierdzają fakt, że muzyka nas nastraja, zwiększa śmiałość podejmowania decyzji (wydawania pieniędzy). Znając jednak cykl dobowy aktywności człowieka wiemy, że różne pory dnia wymagają różnego rodzaju pobudzenia lub uspokojenia z jej strony. Dlatego rano, muzyka musi być nieco bardziej dynamiczna- pobudzająca. W południe może nieco zwolnić rytm, by znów pod wieczór nie pozwolić nam zapaść w sen. Dokonując selekcji muzyki w APR bierzemy te czynniki pod uwagę i starannie układamy zestaw muzyki na każdą porę.

Muzyka niezależna dostarczana przez APR Media jest neutralna. Klienci nie znają jej, mogą w pełni skupić się na czynności dokonywania wyboru i zakupu, jednocześnie w tle słysząc przyjemne dźwięki nie odwracające ich uwagi poprzez znane słowa i melodię. Do grona zalet w tej kwestii można dołączyć również sympatię lub niechęć do danego wykonawcy, często celebryty, którego działalność pozaartystyczna może budzić kontrowersje. 

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ewoufa

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »