Gospodarka » Chemia

Naczynia kriogeniczne, czyli jak przechowywać ciekły azot

Naczynia kriogeniczne, czyli jak przechowywać ciekły azot
Zobacz więcej zdjęć »
Ciekły azot posiada szereg wyjątkowych właściwości, dzięki którym wykorzystuje się go w wielu gałęziach przemysłu, a także nieco bardziej komercyjnych branżach. Przede wszystkim jego temperatura wrzenia wynosi -195,8 stopni Celsjusza.

Z tego powodu należy go jednak również przechowywać w odpowiednich warunkach. Przydadzą się do tego specjalne naczynia kriogeniczne. W tym tekście postaramy się szczegółowo je omówić. Co je cechuje? Jak wyglądają? Czytaj dalej, a dowiesz się więcej.Jak przechowywać ciekły azot?

Skroplony azot wrze w bardzo niskiej temperaturze. Właśnie dlatego do jego przechowywania potrzebnę są odpowiednie naczynia, które będą w stanie poradzić sobie z mrozem znacznie większym niż w przypadku zamarzniętej wody. Pojemniki służąco do magazynowania oraz transportowania nitro powinny być wykonane według ścisłych reguł. Przede wszystkim, muszą być one bardzo solidne - odporne na wstrząsy i uszkodzenia mechaniczne. Ponadto muszą to być naczynia ciśnieniowe o odpowiedniej izolacji cieplnej. Tylko takie zbiorniki mogą zapewnić Ci bezpieczne przechowywanie lub przewóz ciekłego azotu. Jakie naczynia kriogeniczne rozróżniamy oraz gdzie można je kupić? O tym w dalszej części tekstu.Naczynia kriogeniczne do przechowywania materiałów biologicznych

Bardzo ważną grupą naczyń kriogenicznych są te przygotowane z myślą o przechowywaniu w nich różnych zamrożonych w ciekłym azocie materiałów. Ten typ zbiorników przydaje się w różnego rodzaju laboratoriach. Umieszcza się w nich m.in. komórki czy tkanki, które dzięki odpowiednio niskiej temperaturze zachowują się przez długi czas w dobrym stanie. Rozwiązanie to stosuje się również w weterynarii. Naczynia tego typu pełnią więc istotną funkcję w procesie badawczym zasobów biologicznych. Dzięki nim można kontynuować badania przez naprawdę długi czas, a umieszczony w nich materiał nie traci swoich właściwości. Jeśli szukasz właśnie takiego asortymentu, to pamiętaj o tym, by inwestować tylko i wyłącznie w atestowane naczynia. Tylko one zapewnią Ci odpowiednią jakość, dzięki której tkanki czy gamety nie ulegną uszkodzeniu.Naczynia kriogeniczne do transportu

Skoro już wiesz, w czym umieszcza wszelkie materiały biologiczne, które należy zamrozić przy pomocy skroplonego azotu, to warto skupić się na naczyniach kriogenicznych, dzięki którym ten azot będzie do Ciebie bezpiecznie przewieziony. Umożliwiają to specjalne pojemniki transportowe. Są one wykonane w taki sposób, by radzić sobie z różnymi wstrząsami i wykazywać się odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Są to również niezwykle szczelne naczynia próżniowe, które bez problemu utrzymają wyjątkowo niską temperaturę. Ważne jest również to, by były wyposażone w odpowiedni kurek oraz szyjkę, która ułatwi ich napełnianie. Gdzie można kupić solidne naczynie kriogeniczne?

Szeroki wybór naczyń kriogenicznych wysokiej jakości znajdziesz m.in. na cryogenshop.pl. Sklep zajmuje się sprzedażą specjalnych dewarów, służących zarówno do bezpiecznego transportu, jak i przechowywania samego ciekłego azotu oraz materiałów biologicznych mrożonych przy jego pomocy. Odwiedzając stronę, bez problemu wyposażysz więc profesjonalne laboratorium badawcze. Sklep oferuje asortyment o odpowiednim poziomie izolacji. Warto zaznaczyć jednak, że same dewary nie wystarczą do bezpiecznego przechowywania azotu. Potrzebna jest do tego również odpowiednia wiedza oraz doświadczenie, dlatego korzystanie ze sprzętu tego typu zaleca się jedynie fachowcom.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »