Rozrywka i wypoczynek » Hobby

Nadpobudliwy pies w domu. Jak zająć jego uwagę?

Nadpobudliwy pies w domu. Jak zająć jego uwagę?
Zobacz więcej zdjęć »
Psy znane są ze swojego zamiłowania do aktywności i zabaw. Czasem posiadają zbyt duży ładunek energii, który może wskazywać na nadpobudliwość. To sprawia, że są nieposłuszne i zachowują się niespokojnie. Jak poradzić sobie z tym problemem?

Nadpobudliwość u psów to duże wyzwanie spotykające wielu opiekunów. Pupil, który nie potrafi poradzić sobie ze swoimi emocjami, jest roztargniony, skłonny do niszczenia rzeczy, a nawet agresywny. W takim przypadku niezbędne jest wspólne wypracowanie problemu i dotarcie do jego źródła.

Właściwy odpoczynek w domu

Problemy z nadpobudliwością zazwyczaj są wynikiem złego wychowania. Psy, które nie radzą sobie z własnymi emocjami, wymagają interwencji opiekunów. Przede wszystkim należy pamiętać, że dom powinien kojarzyć się pupilowi z odpoczynkiem. Ważne jest, aby wydzielić w nim bezpieczną strefę, w której będzie mógł się odizolować i zrelaksować. Dobrym pomysłem jest zakup transportera i przyzwyczajenie pupila do odpoczywania w środku. Psy, podobnie jak my, wymagają regeneracji, dlatego pozwólmy im przebywać w odosobnieniu i nie prowokujmy do ciągłych zabaw.

Akcesoria do lizania

Pamiętajmy, że psy uspokajają się między innymi poprzez lizanie. Dlatego warto rozważyć zaopatrzenie się w zabawki takie jak lick maty. Skutecznym rozwiązaniem będą również zabawki, do których można schować ulubione przysmaki. Pomogą wyciszyć pupila, który będzie czerpał radość z jedzenia. Artykuły do wyciszania oraz transportery są dostępne w sklepach stacjonarnych oraz sklepie internetowym Maxi Zoo Polska.

Spacery

Ponadto, ważne jest, aby zapewnić psu odpowiednią ilość aktywności fizycznej. Długie spacery, bieganie i zabawa w parku mogą pomóc naszemu psu pozbyć się nadmiaru energii, co może znacznie zredukować jego nadpobudliwość. Zadbajmy, żeby wspólne wyjścia nie były nudne. Uwzględnijmy w nich treningi oraz zabawy. Pozwólmy również na swobodne węszenie, co również odpowiednio zmęczy naszego pupila.

Szkolenie z behawiorystą

Nadpobudliwe pupile wykazują szereg zachowań, które mogą doprowadzić nas do granicy cierpliwości. Nie robią jednak tego z premedytacją, po prostu nie rozumieją, że robią coś źle. Najważniejsze, co możemy zrobić, aby pomóc naszemu nadpobudliwemu psu, to zapewnić mu odpowiednie szkolenie. Jeśli nie jesteśmy pewni, jak to zrobić, warto skonsultować się z profesjonalnym trenerem psów. Pomoże nam  określić, jakie są problemy z naszym psem i jakie szkolenie wybrać, aby  je rozwiązać .  

Nie ma jednego, idealnego sposobu na radzenie sobie z nadpobudliwym psem. Warto pamiętać, że każdy czworonóg jest inny i potrzebuje indywidualnego podejścia do szkolenia. Więcej wskazówek na ten temat znajduje się na stronie Maxi Zoo Polska.

Pamiętajmy, aby odpowiednio zadbać o zdrowie psychiczne naszego pupila. Zabawy, treningi, wspólne spacery, odpowiednia ilość odpoczynku - zachowując te wszystkie elementy zbudujemy z psem naprawdę silną więź. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Maxi Zoo Polska
http://www.maxizoo.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Za 2 dni:
Gala Interaktywnych
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »