Kobieta, zdrowie, uroda » Ciało

Nadwaga sprzyja NTM

Nadwaga sprzyja NTM
Zobacz więcej zdjęć »
Nietrzymanie moczu to przypadłość, która najczęściej dotyka dojrzałe kobiety. Część z nich nie zdaje sobie sprawy, że dotyka ona nie tyko kobiety po menopauzie czy te, które mają osłabione (np. kilkoma porodami) mięśnie dna miednicy.

Do wystąpienia NTM w równej mierze mogą przyczynić się niehigieniczny tryb życia, nadwaga, zbyt intensywny wysiłek fizyczny i picie zbyt dużej ilości napojów zawierających kofeinę.

Czy NTM można zapobiec? Oczywiście tak, trzeba tylko zmienić codzienne przyzwyczajenia. Bardzo istotne jest ograniczenie napojów i potraw działających moczopędnie czyli np. kawy, herbaty, gruszek, agrestu, bakłażanów i niektórych ziół. Codzienna dieta musi być dobrze zbilansowana - nadmiar kalorii to nadwaga, a każdy zbędny kilogram obciąża i osłabia mięśnie brzucha i miednicy.

Wbrew obiegowej opinii osoby zagrożone NTM nie muszą rezygnować z aktywności fizycznej, powinna ona jednak być dostosowana do ich możliwości. Na pojawienie się NTM może mieć wpływ nadmierny wysiłek fizyczny, na przykład noszenie zbyt dużych ciężarów. Duże zakupy róbmy więc na raty albo poprośmy o pomoc silnego mężczyznę. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kreatyna - niezbędne informacje
http://kreatyna.blox.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »