Społeczeństwo » Społeczeństwo

Najczęstsza przyczyna rozwodów w I półroczu 2016

Zdrada jest jednym z najbardziej bolesnych doświadczeń i jedną z najczęstszych przyczyn rozwodów w pierwszym półroczu 2016. Mimo, że nie zawsze powód zdrady jest jasny, trzeba się z nią uporać. Jak to zrobić?

W dzisiejszym artykule chciałbym opisać, co powinnaś zrobić, aby uporać się ze zdradą swojego partnera.


1.  Nie szukaj winnych

 

Przerzucanie winy nie jest dobrym pomysłem. W momencie, gdy dowiadujemy się o tym, że zostaliśmy zdradzeni zazwyczaj jednocześnie odczuwamy nienawiść i miłość. Jest to dla nas niezwykle trudne – szczególnie, gdy nic nie wskazywało na to, że pomiędzy Tobą, a Twoim partnerem wszystko było w jak najlepszym porządku.

 

Postaraj się podejść do problemu rozsądnie. Zostałaś zdradzona, ale obarczanie całą winą swojego partnera jest nieodpowiednie.

 

2.  Zdecydowaliście się kontynuować związek? Udajcie się na terapię

 

Zdrada sprawia, że poczucie naszej wartości drastycznie spada – i jest to całkowicie normalne. Trzeba się uzbroić w cierpliwość, bo stan ten w zależności od naszych relacji z partnerem i czasu trwania związku może trwać bardzo długo. Jeśli razem z partnerem zdecydujecie się kontynuować związek, najprawdopodobniej będzie się starać Ci to wynagrodzić. Ból jednak może się nasilać, gdyż będziesz widywać go codziennie, będziecie ze sobą rozmawiać i najprawdopodobniej unikać rozmów o błędzie, którego dokonał.

 

Jeśli oboje dostrzegacie, że nie możecie poradzić sobie z tym co się stało, ale wiecie, że bardzo się kochacie i chcecie ze sobą być – powinniście udać się do psychologa na terapię. Rozumiem, że rozmowa z obcym człowiekiem na temat problemów może być trudna, ale warto jest tego dokonać, gdyż terapie te są bardzo skuteczne.

 

3.  Czytaj książki

 

Tak, to nie żart. Każda księgarnia internetowa ma dział z psychologią. Znajdziesz tam wiele książek poświęconych zdradzie i tym, jak sobie z nią poradzić. Uwierz, że zapoznanie się z nimi może Ci naprawdę pomóc. Zawarte są w nich cenne wskazówki, bez których uporanie się z tym problemem może być bardzo trudne. Warto wspomnieć, że większość książek o tym charakterze pisana jest przez doświadczonych psychologów, którzy mają na ten temat dużą wiedzę.

Zdrada boli i nie ma w tym nic dziwnego. Warto jednak zrobić wszystko, aby sprawnie się z nią uporać i znów zacząć się uśmiechać.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

literaprawa

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »