Gospodarka » Maszyny

Serwis maszyn rolniczych

Serwis maszyn rolniczych
Zobacz więcej zdjęć »
Maszyny rolnicze wymagają takich samych zabiegów serwisowych ze strony rolników, jakim poddają swoje auta mieszkańcy miast. O jakie elementy maszyn rolniczych należy dbać regularnie?

W każdym mieście w Polsce spotkać się można z warsztatami samochodowymi i to raczej nikogo nie dziwi. Każdy dzisiaj ma samochód i każdy z tych samochodów powoduje, że popyt na usługi mechaniczne jest coraz większy. Nowe modele samochodu są bardzo wymagające i laik, który dotychczas zajmował się jedynie drobnym majsterkowaniem nie poradzi sobie z ogromną ilością kabli i urządzeń ukrytych pod tajemniczymi plastikami i obudowami.
 
No dobrze, warsztaty samochodowe można spotkać w każdy mieście. Dlaczego jednak sytuacja nie wygląda tak samo z serwisami urządzeń rolniczych? Wiele osób pewnie zada sobie pytanie "co to za różnica? Mechanik to mechanik". Różnica jest jednak ogromna. Niestety, nie da się połączyć warsztatu mechanicznego z serwisem maszyn rolniczych jeśli nie ma się na to odpowiednich warunków. Warsztat samochodowy można bowiem otworzyć nawet w przydomowym garażu. Na początek wystarczy wiedza i podstawowe narzędzia. Maszyny rolnicze są zdecydowanie bardziej wymagające, potrzebują nie tylko więcej miejsca, ale przede wszystkim również specjalistycznych środków (choćby oleje takie jak http://www.qagro.pl/fuchs/160-fuchs-agrifarm-gear-80w90-20l.html) oraz urządzeń, dzięki którym będzie można prowadzić faktyczne i skuteczne naprawy. Konieczna jest także fachowa wiedza mechanika, ponieważ mechanizm działania i budowa urządzeń rolniczych bardzo różni się od samochodów, nawet tych z wyższej półki, które wydają się być bardzo skomplikowanymi maszynami.
 
Czy te trudności to jedyny powód, dla którego nie w każdym mieście można spotkać się z serwisem maszyn rolniczych? Nie, tak na prawdę jest to jedynie wierzchołek góry lodowej. W Polsce rolnictwo niestety mocno kuleje. To duży problem, ponieważ to właśnie my, jako całe społeczeństwo na tym cierpimy choć sami jesteśmy temu trochę winni. Przestaliśmy wspierać działalność polskich rolników na rzecz działalności zagranicznych koncernów spożywczych, którzy po prostu zabierają rolnikom możliwość rozwoju. Dawniej było to nie do pomyślenia, dziś jednak przyszłość serwisów maszyn rolniczych oraz samych rolników stoi pod znakiem zapytania.
 


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

literaprawa

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »