Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

Pomysł na weekend - Biebrza

Pomysł na weekend - Biebrza
Zobacz więcej zdjęć »
Do najczęściej wybieranych aktywności wodnych należą kajaki i łódki. Nie każdy wie, że poza tradycyjnymi formami wypoczynku, istnieją też te bardziej unikalne. Należy do nich spływ tratwą po Biebrzy.

Biebrza to rzeka, która płynie we wschodniej części Polski. Jej koryto meandruje między pięknymi, rozległymi polami. To świetne miejsce do uprawiania turystyki kajakowej, a także...do spływu tratwą. Dlaczego warto spróbować tej formy aktywnego wypoczynku i na czym właściwie polega spływ tratwą?


Biebrzański Park Narodowy

Zwykle przepisy zabraniają noclegu w Parkach Narodowych. W przypadku Biebrzańskiego Parku Narodowego, wyjątek stanowi nocleg na tratwie przycumowanej do brzegu. Daje to niepowtarzalną okazję do obserwacji wschodu słońca z dachu tratwy. To wtedy najaktywniejsze są żyjące tu zwierzęta: łosie, sarny, jelenie, a nawet rysie. Nocami z kolei możemy usłyszeć sowy. W tej części Polski bez trudu usłyszymy też charakterytyczny, donośny głos orlika krzykliwego.

Bagna Biebrzańskie

Znane z fenomenalnych ujęć z dronów bagna biebrzańskie przyciągają turystów o każdej porze roku. Wiosną na podmokłych łąkach można prowadzić obserwacje setek ptaków, w tym bocianów i czapli. Latem bagna przypominają safari, a jesienią mienią się pięknymi, złotymi barwami. 

Tratwy biebrzańskie

Nad Biebrzą działa wypożyczalnia tratew Biebrza24, oferująca także noclegi nad Biebrzą w pokojach, domku letniskowym lub noclegi na polu namiotowym. Spływy tratwami mogą trwać kilka godzin lub kilka dni. Tratwa płynie powoli wraz z spokojnym nurtem Biebrzy. Nie oznacza to jednak, że wiosłowanie jest zbędne. Do sterowania tratwą potrzebne są dwie osoby stojące po obu stronach tratwy, zaś na tratwie może przebywać maksymalnie aż 6 osób. Na tratwie jest zamykana część sypialna, jadalnia (mogąca stanowić też drugą sypialnię) oraz drabinka na dach, z którego roztaczają się niesamowite widoki. Oznacza to także całkowite odseparowanie od cywilizacji, ciszę, spokój przerywany tylko odgłosami przyrody. Wyższość tratew nad kajakami to właśnie możliwość noclegu w dowolnym miejscu, bez konieczności rozbijania namiotu i łamania regulaminu Parku Narodowego. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

literaprawa

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 3 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »