Gospodarka » Maszyny

Sitodruk - wady i zalety

Sitodruk to metoda, która podbiła serca producentów i użytkowników odzieży. Umożliwia ona także wytwarzanie wielobarwnych nadruków na plastiku, papierze czy folii. Jak każdy proces technologiczny, posiada on swoje zalety oraz pewne ograniczenia. Jeśli chcesz je poznać – zapraszamy do lektury.

Zalety sitodruku
Ogromną zaletą sitodruku jest to, że nadruki otrzymane przy użyciu tej metody cechuje duża trwałość mechaniczna. Koszulka z nadrukiem wykonana w ten sposób nie spierze się łatwo! Zakupienie tego rodzaju przedmiotów można więc bez wątpienia uznać za dobra inwestycję. Odzież czy plastik z drukowanym w ten sposób wzorem na pewno nie straci swoich walorów w piekącym słońcu (dzięki odporności na promienie UV) oraz przy kontakcie z wodą. Sitodruk jest zatem odpowiednią metodą do wykonywania nadruków na przykład na sprzęcie lub odzieży turystycznej, która służy swoim użytkownikom czasami w skrajnie trudnych i zmiennych warunkach pogodowych.
 
Farby sitodrukowe 
Plusem jest także niesamowita różnorodność dostępnych farb. Obecnie stosowanych jest jej kilka rodzajów: farby rozpuszczalnikowe, wodne, utrwalane promieniami UV, olejowe, chemoutwardzalne oraz farby „specjalne”. Farby sitodrukowe mogą być kryjące lub częściowo kryjące, co umożliwia otrzymanie nadruków o dużej intensywności kolorów. Jest to szczególnie istotne dla osób, które nie lubią mdłych kolorów.
 
Sitodruk online 
W dzisiejszych czasach bez problemu można zamówić nadruki wykonane metodą sitową online, bez wychodzenia z domu – jeśli więc marzy Ci się bluza ze zdjęciem Twojej drugiej połówki, wystarczy usiąść do komputera! Same efekty druku sitowego potrafią być oszałamiające – to właśnie dzięki tej metodzie możemy otrzymać nadruk 3D, (zwany także drukiem wysokim), albo nadruk brokatowy. Dzięki temu ten rodzaj druku znajduje szerokie zastosowanie w świecie mody – konsumenci cenią nadruki, które pomagają im się wyróżnić z tłumu.
 
Sitodruk jest także bardzo powszechny, dzięki czemu znalezienie firmy, która zrealizuje nasz projekt, nie jest trudne. Najważniejsza na rynku firma, która wykonuje nadruki tą metodą, to z pewnością Reflect. Wybierając sitodruk w Poznaniu w Reflect, możemy być pewni czasu wykonania usługi, ale także ocen i opinii dotychczasowych klientów. Nie inwestujmy środków w coś, co nie odznacza się naprawdę najwyższą jakością! Mówiąc o walorach druku sitowego, nie sposób wspomnieć o czymś kluczowym – ogromnej ilości zastosowań. Żadna inna metoda drukowania nie jest tak „wszechstronna” – dzięki sitodrukowi można nanieść nadruk nie tylko na koszulkę czy bluzę, ale także na folię, papier, drewno. Nie stanowi także przeszkody powierzchnia o nietypowym kształcie.
 
Wady sitodruku 
Za wadę sitodruku wiele osób uważa jego niską wydajność. Metoda ta rzeczywiście jest dosyć czasochłonna, jeśli zestawimy ją z innymi możliwymi metodami drukowania. Niektórym z nas – co jest charakterystyczne dla ludzi dwudziestego pierwszego wieku – będzie to z pewnością przeszkadzało. Pamiętajmy jednak, że to, co jest dobrze wykonane, na ogół warte jest czekania. Kolejną słabą stroną sitodruku jest to, że kiedy chcemy uzyskać na czarnym materiale biały nadruk, czerń może lekko „przebijać”. Oczywiście jest to zależne od materiału, z jakiego wykonana jest na przykład koszulka oraz – przede wszystkim – od rodzaju zastosowanej farby. Użycie barwników najwyższej jakości na pewno pozwoli zapobiec tego rodzaju „wpadce”. Warto mieć na uwadze także to, że sitodruk jest metodą polecaną raczej przy produkcji dużej ilości nadruków – przy niewielkim nakładzie może on być nieopłacalny.
 
Kto korzysta z sitodruku? 
Z sitodruku najczęściej korzystają przedsiębiorcy odzieżowi, ale także osoby chcące otrzymać na przykład gadżet z nadrukiem na czyjeś urodziny. Druk sitowy jest także stosowany przy produkcji kolorowych butelek, przedmiotów plastikowych, a także… płyt CD z nadrukiem. Mówi się, że argumentów nie należy liczyć, lecz ważyć. W przypadku druku sitowego jednak zarówno ilość, jak i waga zalet są o wiele większe od wad. Można więc tę metodę polecić każdemu, dla kogo liczy się wysoka jakość oraz staranność wykonania.
 


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

literaprawa

Komentarze (1)

  • avatar
    ~Display 2019-06-16 12:28:33

    Dobry artykuł. Zapraszamy do nas - agencja-display.pl


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 3 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »