Rozrywka i wypoczynek » Sport

Najczęstsze błędy rowerzystów, o których warto pamiętać przed podróżą

Najczęstsze błędy rowerzystów, o których warto pamiętać przed podróżą
Zobacz więcej zdjęć »
Wybierając się na wycieczkę rowerową czy aktywny urlop "na dwóch kółkach" trzeba zadbać o kilka ważnych kwestii, które uchronią nas zarówno przed stratami finansowymi, jak i zdrowotnymi.

Osoby, które nie są doświadczone w ich planowaniu popełniają wiele błędów, które są czasem brzemienne w skutkach. Zatem o czym należy pamiętać przed podróżą rowerową aby nie okazała się nieudana?


Serwis roweru u klienta - gruntowny przegląd roweru zminimalizuje ryzyko awarii w czasie jazdy

Nieważne z jakiego modelu roweru korzystamy i ile za niego zapłaciliśmy. Każdy musi przejść gruntowny przegląd przed podróżą. Jeśli to pierwsza podróż po zimie, koniecznie musimy wyczyścić rower. Aby zaoszczędzić sobie nieco pracy, warto zaopatrzyć się wcześniej w pokrowiec.

To nie koniec przygotowań. W dalszej kolejności sprawdzamy stan dętek i ilość powietrza w oponach. Prawdopodobnie będzie trzeba je dopompować. Sprawdzamy stan łańcucha i poprawiamy smarowanie, jeśli to konieczne. O tym często się zapomina, skupiając się na oponach.

Kolejnym błędem jest pobieżne sprawdzenie hamulców w rowerze. Kiedy wybieramy się w długą podróż muszą działać idealnie. Także nie wystarczy przejechanie kilku metrów na próbę i zahamowanie. Dobrze jest wypróbować je na kilku mniej uczęszczanych zjazdach. Najlepiej robić to na ścieżce rowerowej, a nie na ulicy.

Nawet jeśli hamulce działają prawidłowo musimy sprawdzić naciąg linek, który musi być odpowiedni. Jednak żeby mieć pewność, że nie zapomnieliśmy o niczym i nie popełniliśmy błędu, najlepiej skorzystać z serwisu roweru. U klienta jest najszybciej jak tylko się da. Taka forma przeglądu jest coraz bardziej popularna i serwis roweru u klienta oferuje coraz więcej firm.


Nie zapominaj, że musisz być widoczny na drodze

 

Ważnym elementem przed każdą podróżą rowerową jest sprawdzenie świateł. Jeśli któreś nie działa musimy od razu ją wymienić, gdyż w trasie z pewnością przypomnimy sobie o tym dopiero wtedy, kiedy nadejdzie zmierzch i będziemy chcieli je włączyć. Poza światłami niezbędnym elementem wyposażenia każdego rowerzysty są odblaski.

Nie można o nich zapominać nie tylko wtedy, gdy poruszamy się po asfaltowych drogach, ale również gdy jedziemy po leśnych ścieżkach rowerowych.

O wypadek nietrudno, choć wiele osób jest już świadomych tego, że bez odblasków nie są w ogóle widoczni dla kierowców, część z nich ciągle ma przeświadczenie, że wystarczą sprawne światła przednie i tylne w rowerze.

Co jednak jeśli w trasie żarówka się przepali, a nie będziemy mieli zapasowej? Poratować może nas mobilny serwis rowerowy. Mobilny mechanik przyjdzie nam z pomocą z potrzebnymi akcesoriami do roweru, takimi jak np. żarówka halogenowa.

Idea pomagania w trasie jest nieobca wszystkim cyklistom, jeśli więc poruszasz się po terenie, gdzie nie brakuje innych rowerzystów z pewnością ktoś z nich posłuży Ci pomocą.

Jeśli zauważysz usterkę zanim ruszysz w trasę mobilny serwis rowerowy przyjedzie do Ciebie, zdiagnozuje problem i wdroży odpowiednie działanie, aby rower był gotowy na czas. Przy wielu trasach rowerowych w całej Polsce oferowany jest mobilny serwis rowerowy.


Jeśli wybierasz się w długą trasę nie zapomnij o zabezpieczeniu dla roweru

Kilkudniowe wycieczki rowerowe często łączy się z biwakowaniem. Zabiera się ze sobą namiot, przed którym stawia się rowery. Warto zadbać o ich dodatkowe zabezpieczenie przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

W trakcie przygotowań do podróży wiele osób często zapomina o tym, że być może będzie się zatrzymywać w miejscach, gdzie nie ma zadaszenia i jakoś będzie trzeba ochronić swój środek lokomocji.

Dobrze sprawdzi się plandeka na rower, która jest wodoodporna i wodoszczelna. Dzięki temu rower nie ucierpi nawet w przypadku ulewy.


Ubezpieczenia, o których zapomina wielu cyklistów

Bywają sytuacje, że ktoś wybiera się na urlop rowerem i zostaje mu on skradziony. Zostaje więc jednocześnie bez środka lokomocji, a także ze znacznymi stratami finansowymi. Może jednak tego uniknąć. Wystarczy, że wykupi ubezpieczenie od kradzieży.

Dobrze jeśli ma wykupiony pełny pakiet ubezpieczeniowy dzięki któremu w przypadku zagranicznej podróży rowerowej, w razie wypadku, będzie mieć zapewniony transport medyczny i opiekę szpitalną.

Kompleksowe ubezpieczenie rowerzysty zapewnia również wypłatę odszkodowania w przypadku uszczerbku na zdrowiu. Chroni rowerzystę także w sytuacji, gdy to on spowoduje wypadek.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Rykin

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »