Rozrywka i wypoczynek » Sport

Najlepsze wyścigi Superbike’ów

Najlepsze wyścigi Superbike’ów
Zobacz więcej zdjęć »
W latach 90-tych wyścigi motocyklowe przeszły coś w rodzaju kryzysu tożsamości. Ich najpopularniejsza seria – wyścigi 500-tek przechodziła załamanie. Zainteresowanie fanów zaczęły wzbudzać szybsze i mocniejsze motocykle.

Mowa tutaj o wysoko oktanowej kombinacji motocykli o pojemności 1000 cm, wyścigów w każde niedzielne popołudnie i wielkich osobowości takich jak ‘King’ Carl Fogarty czy Pierfrancesco ‘Frankie’ Chili, którzy regularnie dawali fanom możliwość oglądania pojedynków toczących się z zawrotną prędkością.

Popularnie nazywane Superbike’ami wyścigi oferowały widzom przyprawiającą o ciarki na plecach akcję i niejednokrotnie więcej emocji niż wyścigi F1. Kategoria wyścigów motocyklowych - Superbike narodziła się w USA. Już w latach 70. rozgrywano serie zawodów bazujących na seryjnych czterosuwach o pojemności 700-1100cc, określanych mianem Big Bore Production, Production SuperBike, Formuła 1, a następnie Superbike. W pierwszy odcinku serii zostanie przedstawiona historia dwóch kolegów z jednej ekipy. Fogarty przeszedł do Hondy w 1996 roku, ale nie polubił ani swojej maszyny ani kolegi z zespołu Aarona Slighta, jaki to miało wpływ na wyniki? Przekonajcie się sami. W kolejnych odsłonach zobaczymy między innymi dwie klasyczne bitwy pomiędzy Carlem Fogarty a Frankiem Chilli na torze Parco di Monza niedaleko Mediolanu, pojedynek Fogartiego z Chillim wokół "katedry prędkości" w Holandii oraz wyścig z 1988 roku, kiedy to zarówno Fogarty jak i Chilli jechali na Ducati. Najlepsze wyścigi Superbike’ów na antenie ESPN Classic już w lutym. Nie przegap!      

Zapraszamy od 7 lutego o godzinie 20:00. 

Największe emocje, najważniejsze wydarzenia – to musi być ESPN Classic!Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Shi events

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »