Gospodarka » Maszyny

Najnowsze rozwiązania robotyczne Glintt na Międzynarodowych Targach Farmaceutycznych Pharmacy WIHE

Najnowsze rozwiązania robotyczne Glintt na Międzynarodowych Targach Farmaceutycznych Pharmacy WIHE
Zobacz więcej zdjęć »
W przyszłym tygodniu, w warszawskiej hali EXPO, odbędą się Międzynarodowe Targi Farmaceutyczne Pharmacy WIHE Warsaw.

Podczas targów Firma Glintt zaprezentuje najnowsze roboty medyczne – w części szpitalnej Pyxis Medstation, która jest częścią automatycznego obiegu leków w szpitalach, a w części farmaceutycznej robot Rowa Vmax oraz system kolejkowy Pharos. Wszystkie rozwiązania będzie można obejrzeć na stoisku firmy w dniach 1-3 października 2013.

 

Stacja Pyxis MedStation 4000 to urządzenie, które odpowiada za dystrybucję leków na oddziale szpitalnym – to jeden z elementów, który może uczestniczyć w automatyzacji szpitali. Dzięki temu urządzeniu pierwsza dawka leku znacznie szybciej trafia do pacjenta, co pozwala na duże oszczędności – zarówno czasu jak i pieniędzy. Zarządzanie lekami  jest szybsze i bardziej efektywne. Urządzenie wydaje tylko leki przypisane do konkretnego pacjenta, dzięki czemu nie ma mowy o popełnieniu błędu przy wydawaniu leku. Jeśli nieodpowiedni dla danego pacjenta lek zostanie wpisany do urządzenia, lekarz jest o tym natychmiast informowany – system sam rozpoznaje na jakie leki pacjent jest uczulony lub które medykamenty mogą ze sobą kolidować. Ponadto urządzenie pomaga ustalić rodzaj i dawkę leku. Dzięki rozbudowanemu systemowi szuflad, leki są dostępne łatwo i szybko, a samo urządzenie jest bardzo pojemne.

 

Rowa Vmax to apteczny robot magazynowy, który dzięki wielu różnym możliwościom konfiguracyjnym pozwala dopasować magazyn dokładnie do potrzeb i warunków apteki. Rowa Vmax znacznie usprawnia pracę apteki – opakowania leków są umieszczane precyzyjnie obok siebie na całej powierzchni urządzenia, dzięki czemu na bieżącym metrze magazynu mieści się do 4000 pudełek. Specjalna głowica chwytająca, zdolna przenosić do 8 opakowań równocześnie, wydaje farmaceucie odpowiednie opakowania w ciągu kilku sekund. Urządzenie obsługiwane jest za pomocą wygodnego i intuicyjnego, dotykowego panelu.

 

Pharos to inteligentny system kolejkowy, który znacznie usprawni obsługę interesantów w każdej aptece. Jego wdrożenie przynosi korzyści zarówno klientom, jak i pracownikom apteki. Dzięki niemu klienci mają większy dostęp do informacji oraz są sprawniej obsługiwani, co przekłada się na krótszy czas spędzony w aptece. Pharos oszczędza też czas pracowników apteki – pozwala zoptymalizować ich pracę, dzięki czemu mogą skupić się na innych zadaniach.

 

Wszystkie rozwiązania będzie można obejrzeć na żywo podczas odbywających się w hali EXPO Międzynarodowych Targów Farmaceutycznych Pharmacy WIHE Warsaw w dniach 1-3 października na stoisku firmy Glintt.

 

 

O Glintt:

Glintt (Global Intelligent Technologies) to jedna z największych portugalskich firm technologicznych. Notowana na giełdzie NYSE Euronext Lizbona firma działa na trzech kontynentach, szczególną  uwagę poświęcając rynkom półwyspu Iberyjskiego, Ameryki Łacińskiej oraz Angoli. Na rynku portugalskim Glintt oferuje rozwiązania dla administracji publicznej, telekomunikacji, opiece zdrowotnej, handlu, przemysłu i bankowości. W ostatnim czasie firma aktywnie inwestuje na rynku hiszpańskim i polskim. Firma Glintt w Polsce zajmuje się sprzedażą specjalistycznych robotów aptecznych.

 

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Mondaypr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »