Społeczeństwo » Społeczeństwo

Najświeższe wiadomości z Bydgoszczy

Najświeższe wiadomości z Bydgoszczy
Zobacz więcej zdjęć »
Lato w pełni, wczoraj były 33 stopnie w cieniu - w Bydgoszczy jak w tropikach ! Podaje Gazeta Tygodnik Bydgoski a mieszkańcy miasta nie mogą narzekać na to, że w ich mieście mało się aktualnie dzieje.

 Jeśli chodzi o wydarzenia Bydgoszcz jest bardzo aktywnym miastem, szczególnie w dziedzinie sportu, gdzie może pochwalić się dwoma świeżymi sukcesami. Nie są to jednak jedyne wiadomości, jakimi żyją ostatnio bydgoszczanie. Przyjrzyjmy się świeżym informacjom z miasta, a pomoże nam w tym lokalna Gazeta Tygodnik Bydgoski.
 
Najświeższe wiadomości z Bydgoszczy
 
Lato w pełni, wczoraj były 33 stopnie w cieniu - w Bydgoszczy jak w tropikach! Podaje Gazeta Tygodnik Bydgoski a mieszkańcy miasta nie mogą narzekać na to, że w ich mieście mało się aktualnie dzieje. 
 
Można się schłodzić i ugasić pragnienie
 
Każdego dnia do końca wakacji w dwóch punktach - na placu Wolności i na ul. Mostowej,  można bez przeszkód napić się do syta i schłodzić, miasto uruchomiło dla ochłody kurtyny wodne. 
 
Czym żyje jedno z dwóch najważniejszych miasto w województwie kujawsko-pomorskim?
 
Jeśli chodzi o wydarzenia w Bydgoszczy, dzieje się aktywnie, szczególnie w dziedzinie sportu, gdzie może pochwalić się dwoma świeżymi sukcesami. Nie są to jednak jedyne wiadomości, jakimi żyją ostatnio bydgoszczanie. Przyjrzyjmy się świeżym informacjom z miasta, a pomoże nam w tym miejscowe czasopismo - Gazeta Tygodnik Bydgoski.
 
Zawyją syreny - 74. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego
 
Początek uroczystości w Bydgoszczy dzisiaj (1 sierpnia) o godz. 15.30. Tradycyjnie o godz. 17.00 w godzinę wybuchu Powstania Warszawskiego, w Bydgoszczy, podobnie jak w całym kraju, zabrzmią syreny upamiętniające ten szczególny dzień.
 
Sprawa wieżowca Nordic Astrum
 
Późną jesienią zeszłego roku, wydarzeniem numer 1 w Bydgoszczy, była sprawa osunięcia się ziemi na budowie wieżowca, gdzie głównym inwestorem była firma Nordic Astrum. W wyniku katastrofy ucierpiały pobliskie budynki oraz tory tramwajowe. Jak informuje gazeta Tygodnik Bydgoski, sprawa trafiła do prokuratury. Doniesienie w tej sprawie złożył prezydent miasta Rafał Bruski, który uważa, że mogło dojść do przestępstwa "sprowadzenia zagrożenia na mieszkańców i okoliczne budynki”.
 
Sukces Zawiszy Bydgoszcz - Zawisza Brzoza 7:0
 
Bardzo dobre spotkanie pomimo upału rozegrali bydgoszczanie. Wojciech Ruczyński zagrał wspaniały mecz zdobywając trzy gole, również Patryk Błażejewicz, Artur Cielasiński, Patryk Straszewski oraz jeden z zawodników testowanych dopisali się do sukcesu bramek.
 
W kategorii "Bydgoszcz sport" mieszkańcy miasta nie mogą narzekać. Miejscowa drużyna piłkarska Zawisza Bydgoszcz wygrała mecz z Victorią Koronowo. Gazeta Tygodnik Bydgoski opisała początek spotkania jako wyrównani, później jednak bydgoszczanie wygrali spotkanie 3:1. Dwie pierwsze bramki zdobył Arkadiusz Nowicki, natomiast ostatniego gola (głową zdobył) Paweł Kanik. Warto dodać, że Zawisza Bydgoszcz jest liderem piłkarskiej A-Klasy. Zawisza Bydgoszcz zremisował 1:1 z Włocłavią w drugim meczu kontrolnym przed rozpoczęciem rozgrywek V ligi. 
 
Inauguracyjną kolejkę zaplanowano na 11/12 sierpnia 2018 roku. Tydzień później bydgoszczanie podejmą Naprzód Jabłonowo Pomorskie. Runda ma się zakończyć 17/18 listopada. Zawisza Bydgoszcz ostatni mecz zagra z Gromem Więcbork.
 
 
Zawisza tylko w Bydgoszczy 
 
Spełniamy wszelkie warunki, aby być pełnoprawnych członkiem Cywilno-Wojskowego Związku Sportowego i korzystać z obiektów – stwierdził zarząd „Zawisza Bydgoszcz” na konferencji prasowej w czwartek (26 lipca) - cały artykuł przeczytasz na Tygodnikbydgoski.pl
 
 
Zwycięstwo Chemika Bydgoszcz
 
Gazeta Tygodnik Bydgoski miał swojego człowieka również na innym meczu - pojedynku 20. kolejki IV ligi, jaki miał miejsce między Chemikiem Bydgoszcz i Wisłą Nowe. I tu bydgoszczanie okazali się niepokonani - wygrali mecz 5:1, nie pozwalając przeciwnikowi na odrobienie poniesionych strat. Bramki zdobyli Dawid Janicki, Robert Kawałek, Radosław Mik i Dawid Górski. Co ciekawe - wszystkie gole w meczu zostały zdobyte w jego drugiej połowie.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Tygodnik Bydgoski - wiadomości lokalne Bydgoszcz
http://tygodnikbydgoski.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »