Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

Wakacje w Torrevieja - propozycje dla aktywnych

Wakacje w Torrevieja  - propozycje dla aktywnych
Zobacz więcej zdjęć »
Hiszpania jest krajem, gdzie zderzyły się kultury chrześcijańskie i muzułmańskie. Podczas wielowiekowych ruchów migracyjnych powstała niezliczona ilość niezwykłej urody zabytków, które spędzający wakacje w Hiszpanii turyści mogą podziwiać.

Współczesność tego kraju niesie ze sobą również wiele ciekawych propozycji dla osób chcących aktywnie wypoczywać, uprawiając sporty.
 
Wakacje w Torrevieja - jak aktywnie spędzić czas?
 
Kiedy zapadła decyzja, aby zarezerwować apartament w Torrevieja (lejlighed i Torrevieja), oprócz zwiedzania licznych zabytkowych kościołów, muzeów, czy fortyfikacji można wybrać się na jeden z trzech bardzo interesujących szlaków turystycznych.
 
Szlak Natury - Ruta Natura wiedzie przez park naturalny Lagunas de la Mata, gdzie można podziwiać wiele chronionych okazów roślin, a także dwie kolorowe, słone laguny.
 
Szlak Morski - Ruta Marinera prowadzi przez historyczne miejsca miasta, a kończy się wizytą w muzeach, znajdujących się w łodziach podwodnych.
 
Szlak Solny - spędzając wakacje w Torrevieja nie można pominąć istotnej dla tego regionu historii wydobycia soli. Na szlaku znajdują się stacja kolejowa, Muzeum Morza i Soli, a także ekspozycje rękodzieła wykonanego z tego białego złota.
 
Plaże Costa Blanca
 
Oczywiście główną atrakcją, która czyni wakacje w Torrevieja popularnymi wśród turystów są przepiękne plaże, których w okolicy jest kilka, a najpiękniejszą jest Pilar de la Horadada oraz promenada Explanada de España. Oprócz plażowania, można wypożyczyć sprzęt pływający lub podziwiać jachty, które cumują w marinie, nawet czasem w liczbie tysiąca pięciuset. 
 
Kąpiele błotne w Laguna Rosa
 
Dla miłośników odnowy biologicznej, wakacje w Torrevieja mają także ciekawy aspekt. W pobliskiej Laguna Rosa można skorzystać z leczniczych kąpieli błotnych, które działają kojąco na różne problemy dermatologiczne oraz odprężają. Propozycja jest warta rozważenia, tym bardziej, że kąpiele błotne są bezpłatne.
 
Decydując się na region Hiszpanii, gdzie znajduje się Torrevieja, z pewnością nie będziemy się nudzić i wywieziemy jak najlepsze wspomnienia.
 


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Apartamenty La Mata, Torrevieja
http://apartament-lamata.pl/pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »