Dom » Budownictwo

Naprawa uszkodzonych nagrobków

Naprawa uszkodzonych nagrobków
Zobacz więcej zdjęć »
„Pamięć trwalsza jest niż kamień”. Aby słowa te nie nabrały dosłownego znaczenia warto jeszcze przed zbliżającymi się Zaduszkami odwiedzić rodzinne groby by sprawdzić stan nagrobków. Niszczące działanie warunków atmosferycznych może „sprawić” niemiłą niespodziankę.

Święto Zmarłych to dla większości z nas czas odwiedzania cmentarzy i zadumy nad grobami najbliższych. Jednak aby w spokoju móc celebrować pamięć tych, którzy już odeszli warto jeszcze przed 1 listopada poświęcić chwilę by sprawdzić stan nagrobków i naprawić ewentualne uszkodzenia. 

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Zmienne temperatury, deszcz, mróz, śnieg, silny wiatr, ostre słońce – stałe oddziaływanie czynników atmosferycznych na płyty nagrobkowe i pomniki powoduje, iż nie wytrzymują one próby czasu. Zanieczyszczenia spowodowane opadami, naloty grzybów pleśniowych, pęknięcia i obluzowania płyt  - z pomocą odpowiednich środków z łatwością naprawimy uszkodzenia. Prace porządkowe powinniśmy rozpocząć od dokładnego umycia płyty - wodą z detergentem usuniemy zabrudzenia. Z pomocą szczotki drucianej (w przypadku betonowych płyt) lub szorstkiej ściereczki (gdy nagrobek wykonany jest z bardziej delikatnych materiałów) pozbędziemy się grzybów i usuniemy resztki stearyny.

Po oczyszczeniu zewnętrznej powierzchni nagrobka warto profilaktycznie pokryć ją preparatem grzybobójczym. Jeśli po usunięciu wierzchniej warstwy brudu uwidoczniły się niewidoczne wcześniej pęknięcia do ich naprawy wykorzystajmy uniwersalny klej-uszczelniacz Fix All Classic lub krystalicznie przejrzysty Fix All Crystal. Dobra przyczepność do wszelkiego rodzaju materiałów stosowanych w produkcji wyrobów kamieniarskich oraz wysoka siła spajania sprawiają, iż są one niezastąpione zarówno przy sklejaniu pęknięć płyt z piaskowca, marmurów naturalnych i syntetycznych, jak i płytek ceramicznych. Fix All Soudal sprawdzi się także przy spojeniu szczelinowatych pęknięć cokołu pomnika, czy przyklejaniu oderwanych metalowych liter lub innych elementów ozdobnych.

Fix All jest elastyczny, co zapewnia niezawodność spojenia nawet przy występowaniu ruchów złączonych powierzchni. Wysoka siła spajania zostanie zachowana również wtedy gdy nie mamy możliwości odpowiedniego osuszenia podłoża, a brak doświadczenia zaowocuje nałożeniem zbyt grubej warstwy produktu. Neutralny chemicznie skład gwarantuje brak przebarwień podłoża, a wysoka odporność na starzenie i działanie czynników atmosferycznych zapewni zachowanie właściwej barwy fugi przez długi czas.

Produkty:

Fix All Classic dostępny jest w kilku kolorach: białym, szarym, czarnym i brązowym

Fix All Crystal dostępny jest w wersji krystalicznie przezroczystej

www.soudal.pl

Soudal jest czołowym światowym producentem pianek montażowych, mas uszczelniających, klejów i wyrobów chemii dachowej. Koncern działający od ponad 40 lat, obecny w 100 krajach na 6 kontynentach od dawna przewodzi w opracowywaniu innowacyjnych technologii w segmencie profesjonalnych produktów chemii budowlanej. Polska spółka powstała w 1996 roku i jest jedną z najszybciej rozwijających się w całej grupie. W 2009 roku otwarto pierwszą w Polsce fabrykę Soudal w Pionkach pod Radomiem. W pełni zautomatyzowany zakład odpowiada najbardziej wymagającym standardom europejskim. Od stycznia 2010 roku Soudal Sp. z o.o jest w posiadaniu certyfikatu systemu jakości ISO 9001:2008Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Andre.nor09

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »