Zdrowie » Ciało

Nasze herbaciane rytuały

Nasze herbaciane rytuały
Zobacz więcej zdjęć »
Sposób przyrządzenia, wybór dodatków, godzina spożywania - okazuje się, że każdy z nas ma swoje własne rytuały związane z piciem herbaty. Marka „Czas na Herbatę” postanowiła przyjrzeć się im dokładniej i w tym celu przeprowadziła badanie wśród swoich klientów. Co wykazały wyniki?

Różnorodność parzenia

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 

Nie jest tajemnicą, iż picie herbaty to dla większości osób stały i obowiązkowy element dnia. Różne są natomiast upodobania względem przyrządzania tego popularnego napoju. Według badań przeprowadzonych w sklepach „Czas na Herbatę” zdecydowana większość z nas wybiera w tym celu klasyczny kubek (64% ankietowanych), ponad połowa mniej imbryk (30%), a jedynie 6% - kubek termiczny lub termos. Zdania badanych odnośnie używanych dodatków także były podzielone. Najwięcej osób stwierdziło, że pija herbatę w wersji bez nich (30% ankietowanych). Drugą najczęściej wskazywaną odpowiedzią był cukier (26%), a następnie cytryna (17%), miód (14%), syropy (5%). Ostatnie pozycje to mleko i alkohol (po 4%). W naszych indywidualnych rytuałach parzenia herbacianego suszu istotną rolę odgrywa również woda. Największą popularnością cieszy się ta z kranu, na którą stawia 57% badanych. Pozostali klienci sięgają z kolei po wodę filtrowaną (33%) oraz butelkowaną (10%).

Upodobania mają znaczenie

Parzenie herbaty, dla wielu jej miłośników, jest swoistym rytuałem, z którym często wiążą się określone przyzwyczajenia, jak choćby pora spożywania naparu. Wyniki ankiety przeprowadzonej wśród klientów marki „Czas na Herbatę” wskazują, iż zdecydowana większość po pierwszą filiżankę ulubionego suszu sięga rano (58% respondentów). 17% ankietowanych - w okolicach południa, po południu 14%, a przez 11% badanych pierwsza filiżanka wypijana jest dopiero w ramach wieczornego relaksu. Nie bez znaczenia pozostaje także towarzystwo, w którym kosztujemy herbatę. Choć z uwagi na rozkład dnia często zmuszeni jesteśmy robić to samotnie (takiej odpowiedzi udzieliło 40% osób) to, kiedy tylko mamy okazję, chętnie wypijamy filiżankę z rodziną (36%) lub przyjaciółmi (24%).

Herbaciane emocje

Nasz stosunek do herbaty objawia się nie tylko w sposobach jej przyrządzania czy też upodobaniach smakowych. Dla wielu z nas filiżanka ulubionego suszu wiąże się z różnorodnymi emocjami. W tej kwestii, aż połowa respondentów wskazała na silne skojarzenia ze spokojem. Dla 25% oznacza radość, z kolei dla 18% błogość i odpoczynek. Pozostałe 7% ankietowanych postawiło na wyciszenie. Okazuje się również, że picie herbaty postrzegane jest nie tylko przez pryzmat jej przydatności (zaspokojenie pragnienia – 13%), ale wiąże się także z konkretnymi odczuciami (jak np. cudownym aromatem czy smakiem - 44%). Wyjątkowość herbaty sprawia, iż jest to napój, który z jednej strony przywodzi na myśl rodzinę (13%) i chwile spędzone w domowym zaciszu (12%), z drugiej natomiast kojarzy się ze zdrowiem (7%) oraz rozgrzaniem w chłodne dni (11%).

 



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

flypr

Komentarze (1)

  • avatar
    ~www konopiafarmacja pl 2017-12-14 19:50:06

    Polecam picie herbaty konopnej z maliną i liścmi lipy Picie herbaty konopnej powoduje pozytywne skutki dla naszego układu nerwowego, pomaga się zrelaksować, wyciszyć i zasnąć. Ponadto jest pomocna przy migrenach, wykazuje działanie obniżające ciśnienie, regulujące poziom cukru we krwi, obniżające cholesterol. Herbata konopna wywiera imponujący wpływ na nasz organizm wzmacniając i chroniąc nasz układ immunologiczny. picie poleca się osobom dotkniętym takimi schorzeniami, jak cukrzyca, otyłość, zła przemiana materii, podwyższony poziom cholesterolu, schorzenia przewodu pokarmowego, pękające naczynka krwionośne, schorzenia układu moczowego, problemy dermatologiczne, nadciśnienie, obrzęki rąk i nóg, problemy z mikrokrążeniem i z miażdżycą a także osobom przeciążonym pracą umysłową i uczącym się. Herbatkę kupic można na www.konopiafarmacja.pl lub w Poznaniu na ul. Ratajczaka 33


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »