Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka

Nauczyciele przewodnikami a uczniowie turystami na szlaku szkoły 2.0.

Nauczyciele przewodnikami a uczniowie turystami na szlaku szkoły 2.0.
Zobacz więcej zdjęć »
Zmiany zachodzące w polskich szkołach trudno nazwać rewolucją, lecz widać już pierwsze symptomy nowego: e-learning, e-collaboration, mentoring to tylko niektóre z metod wykorzystywane w nowoczesnym nauczaniu.

Niż demograficzny, szybka dezaktualizacja wiedzy i rosnące tempo postępu technologicznego wymuszą zmiany w polskim systemie edukacji. Tradycyjne metody nauczania zostaną zastąpione takimi technikami, jak m.in. e-learning, e-collaboration i mentoring.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Szczególnie istotna, w dobie niezdrowej rywalizacji, wydaje się być metoda e-collaboration. Polega ona na pracy zespołowej z wykorzystaniem nowych technologii. Praca w grupach usprawnia komunikację interpersonalną między członkami zespołu i wpływa na świadomość własnej wartości.

Za przykład e- collaboration może nam posłużyć konkurs Wespół w zespół, który skierowany jest do uczniów i nauczycieli szkół gimnazjalnych. Polega on na zastosowaniu metody projektu w rozwiązaniu istotnego dla szkoły lub najbliższego środowiska zadania z obszaru tematycznego promocji zdrowia.

Konkurs ma na celu nie tylko promować pracę zespołową ale także nowoczesne narzędzia nauczania. Wszyscy finaliści zaprezentują efekt swojej pracy na tablicy interaktywnej Interwrite DualBoard. Wprawdzie niewiele jest w Polsce szkół, które posiadają takie tablice, niemniej jednak nauczyciele zdają sobie sprawę, że aby zainteresować uczniów muszą wprowadzać jak najwięcej metod aktywizujących. Idealnym rozwiązaniem jest prowadzenie zajęć w grupach z wykorzystaniem tablic interaktywnych, pilotów do testów oraz tabletów.

Zmiany zachodzące w szkolnictwie ewoluują w kierunku samokształcenia: rola nauczyciela sprowadzi się do stworzenia warunków sprzyjających uczeniu się uczniów, a nie przekazywaniu suchych informacji. Nauczyciel powinien przede wszystkim być mentorem- wsparciem dla uczniów. Kreatywność, umiejętność analizy problemów, praca zespołowa to atrybuty współczesnej szkoły.

O Agraf Sp. z o.o.

Firma Agraf Sp. z o.o. jest polskim dystrybutorem tablic interaktywnych, bezprzewodowych tabletów, pilotów do testów oraz oprogramowania, składających się na system Interwrite amerykańskiej korporacji eInstruction. Od początku swego istnienia (od 1987 roku), Agraf zajmuje się sprzedażą kompleksowych rozwiązań dla branży edukacyjnej poprzez ogólnopolską sieć autoryzowanych dealerów, dając pełne wsparcie, obejmujące szkolenia, pomoc techniczną i serwis, a co najważniejsze, służąc wiedzą i fachowym doradztwem w doborze optymalnych rozwiązań.

Dane kontaktowe:

Agraf Sp. z o.o.

Barbara Stasiak

e-mail: barbara_stasiak@agraf.com.pl


ul. Obywatelska 137, 94-104 Łódź

tel. +48 42 25 03 120

fax. +48 42 25 03 121

www.agraf.com.pl

e-mail: agraf@agraf.com.pl

SBS Public Relations Aleksandra Fastyn e-mail: a.fastyn@sbs-pr.com.pl Al. Mickiewicza 15a, 90-443 Łódź tel. +48 42 209-35-20, +48 42 209-35-21 fax. +48 42 209-35-22 www.sbs-pr.com.pl e-mail: agencja@sbs-pr.com.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Aleksandra Fastyn

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »