Firma » Biznes

Naukowy unikat chroniony przez patenty

Naukowy unikat chroniony przez patenty
Zobacz więcej zdjęć »
Notowana na New Connect spółka Stem Cells Spin S.A. wykonała kolejny krok na drodze do realizacji biznesowych planów. Spółka otrzymała właśnie dwa nowe patenty, które wzmacniają jej pozycję w momencie wchodzenia na rynek dermokosmetyków z produktami o niespotykanych dotąd właściwościach.

Stem Cells Spin S.A. to pierwsza biotechnologiczna spółka spin-off w Polsce, której udało się przejść drogę od pomysłu do komercjalizacji.

Swój sukces opiera na odkryciu przez naukowców z Akademii Medycznej we Wrocławiu regeneracyjnych właściwości komórek macierzystych w porożu jelenia, oznaczonych symbolem MIC-1. Niebawem wynalazek znajdzie zastosowanie zarówno w preparatach kosmetycznych, jak i medycznych.

Dwa właśnie uzyskane przez spółkę patenty, potwierdzają innowacyjność produktów, które powstaną na bazie MIC-1, a także przybliżają spółkę do realizacji planów biznesowych. - Jesteśmy w posiadaniu trzech kluczowych patentów, które pozwalają nam zrealizować pierwszy etap naszej strategii - mówi Janisław Muszyński, prezes zarządu Stem Cells Spin S.A. - Z zabezpieczeniem patentowym możemy rozpocząć proces wprowadzania nowych linii produktów na rynek dermokosmetyczny oraz środków pielęgnacyjnych dla zwierząt - dodaje. Pierwszy patent, który spółka otrzymała w marcu ubiegłego roku, dotyczył sposobu hodowli komórek macierzystych wyprowadzonych z rosnącego poroża jeleniowatych. Dwa nowe są równie istotne, chronią bowiem sposób wyprowadzenia linii komórek macierzystych MIC-1 oraz ich zastosowanie.

Pierwsze produkty regeneracyjne Stem Cells Spin S.A. trafią na polski rynek na przełomie I i II kwartału bieżącego roku. Kolejnym etapem rozwoju będzie sprzedaż wyrobów medycznych i leków weterynaryjnych. W trzecim etapie spółka planuje sprzedaż leków dla ludzi, które wymagają najbardziej czasochłonnych procedur rejestracyjnych.             

- Nasze badania potwierdzają możliwość wykorzystania substancji w wielu problemach dermatologicznych, medycznych czy weterynaryjnych - mówi Grzegorz Smak, członek zarządu Stem Cells Spin S.A. - Niezależnie od prac związanych z wprowadzaniem na rynek opracowanych już produktów, kontynuujemy równolegle badania, które mogą w przyszłości przynieść pomoc w wielu trudnych dzisiaj do leczenia przypadłościach - dodaje.

W połowie ubiegłego roku spółka zadebiutowała na NewConnect, co zapewniło jej finansowanie prac badawczo-rozwojowych oraz możliwość wprowadzenia pierwszych produktów na rynek. Niezależnie od planowanych przychodów ze sprzedaży produktów, zarząd rozważa pozyskanie środków na dalszy rozwój z Narodowego Centrum Nauki, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, a także składa wnioski o fundusze pomocowe na badania nad innowacyjnymi produktami. Poza Polską spółka planuje wejść także na rynki europejski i azjatycki.    Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Profitcomms

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »