Gospodarka » Bezpieczeństwo

Navteq wyznacza nowe trendy w świecie nawigacji w Europie Środkowej i Wschodniej

Firma, podczas konferencji NAVTEQ NaviVision Poland, przedstawiła najnowsze rozwiązania i trendy w dziedzinie nawigacji mobilnej wraz z najważniejszymi producentami z branży

Firma NAVTEQ, czołowy dostawca danych do map cyfrowych oraz danych o ruchu drogowym i lokalizacji, dzięki którym jest możliwe tworzenie systemów nawigacji i lokalizacji oraz mobilnej reklamy obejmujących cały świat, zorganizowała 8 czerwca br. w warszawskim hotelu Sofitel Victoria trzecią edycję imprezy NaviVision Poland 2010.

NaviVision to konferencja NAVTEQ, podczas której najważniejsze firmy z branży nawigacyjnej prezentują uczestnikom potencjał cyfrowych map i treści lokalizacyjnych NAVTEQ. Firmy takie, jak Garmin, Navigon United Navigation, Nokia, Asus i Naviexpert dołączyły do NAVTEQ, prezentując swoje telefony oraz urządzenia PDA i PND z nawigacją wbudowaną i mobilną.

Możliwość oferowania najdokładniejszych i najbardziej aktualnych map firma NAVTEQ zawdzięcza aktywnej obecności na lokalnym rynku. Biura lokalne i specjalnie wyszkoleni geoanalitycy umożliwiają NAVTEQ uwzględnianie wszystkich istotnych zmian na mapach. Dlatego też, szczególną uwagę podczas konferencji poświęcono omówieniu aktualnego zasięgu map i aktualizacji treści dotyczących Polski, takich jak funkcja „Motorway Junction Objects” (ułatwiająca jazdę dynamizacja mapy dzięki wizualnemu pilotowaniu po pasach ruchu), realistyczne znaki drogowe „Sign as Real” (elastyczny format wyświetlania znaków, dostarczający kierowcy informacji podczas podejmowania decyzji o trasie), jak również „Generic Junction Views” (ogólne widoki skrzyżowań) i „Generic Motorway Signs” (ogólne obrazy dwuwymiarowe wizualizujące wszystkie możliwe rodzaje skrzyżowań, pomagające w pilotowaniu po pasach ruchu).

Uczestnikom NaviVision udostępniono ponadto unikalną możliwość zapoznania się z procesem tworzenia i aktualizacji map. Dla zainteresowanych uczestników w wersji demo samochodu wyposażonego w rozwiązania NAVTEQ pokazano podczas jazd testowych, jak wygląda gromadzenie danych do map cyfrowych.

NaviVision Poland 2010 to pierwsza z serii tegorocznych konferencji, które NAVTEQ zamierza przeprowadzić w całej Europie, aby zaprezentować najnowsze innowacje w dziedzinie nawigacji i przedstawić proces tworzenia map cyfrowych.

Kontakt dla mediów:

Joanna Parasiewicz

Senior Account Manager

Sigma International (Poland) LTD

tel. +48 22 628 04 88, 628 05 93 wew. 140

e-mail: joanna.parasiewicz@sigma.com.pl Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

EW

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »