Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Nie bój się przeziębienia!

Nie bój się przeziębienia!
Zobacz więcej zdjęć »
Zimą jesteśmy straszeni grypą. To rzeczywiście bardzo poważna choroba, której nie można lekceważyć, jednak w tym okresie dużo częściej łapie nas zwykłe przeziębienie.

Gorączka, zatkany nos, kaszel czy ból gardła skutecznie uprzykrzają nam życie, szczególnie, gdy nie możemy sobie pozwolić na dłuższe pozostanie w domu.

Przeziębienie jest najczęściej występującą chorobą i cierpią  na nią ludzie pod każdą szerokością geograficzną. Osoby dorosłe przeziębiają się zazwyczaj od dwóch do pięciu razy rocznie, natomiast u dzieci może dochodzić do przeziębienia od sześciu do nawet dwunastu razy rocznie.

Wygląda na to, że przeziębienia niełatwo uniknąć i – chociaż wydaje nam się że to nic poważnego, to jednak jest to choroba – szczególnie gdy pojawia się gorączka, która obciąża nasz organizm. Próby przechodzenia takiej infekcji mogą skończyć się nadkażeniem bakteryjnym i koniecznością wizyty u lekarza oraz wdrożeniem antybiotykoterapii, która przecież nie jest obojętna dla naszego organizmu. Dlatego, jeśli pojawią się pierwsze objawy, dobrze jest zostać w domu przez dwa – trzy dni i zastosować jeden z dostępnych w aptece preparatów łagodzących objawy, takich jak Cerugrip, który ma swoim składzie przeciwbólowy i przeciwgorączkowy paracetamol, udrażniającą nos pseudoefedrynę i dekstrometorfan łagodzący męczący suchy kaszel.

Jak odróżnić przeziębienie od grypy? Przeziębienie ma zazwyczaj łagodniejszy przebieg, gorączka nie jest zbyt wysoka, a główne objawy to ból gardła, kaszel, kichanie i katar. Grypa objawia się najczęściej wysoką gorączką, charakterystyczny jest także ból mięśni i stawów oraz silny ból głowy. Inną istotną cechą jest silne osłabienie utrzymujące się nawet do trzech tygodni po ustąpieniu objawów. Jeśli objawy nie ustępują, lub od początku wskazują na grypę – bezwzględnie należy udać się do lekarza. 

Zarówno przeziębienie jak i grypa przenoszą się drogą kropelkową – możemy się nią zarazić nawet podczas zwykłej rozmowy. Dlatego tak ważna jest profilaktyka – szczególnie przestrzeganie podstawowych zasad higieny. Należy zasłaniać usta i nos przy kaszlu i kichaniu, a także używać jednorazowych chusteczek, wyrzucanych później do kosza. Trzeba jak najczęściej myć ręce – mogliśmy dotykać przedmiotów, których wcześniej dotknął ktoś przeziębiony. Jeżeli mamy taką możliwość – unikajmy dużych skupisk ludzkich – komunikacji miejskiej czy dużych sklepów. A jeśli pomimo to przeziębimy się – spróbujmy spędzić choć dwa-trzy dni w łóżku i bierzmy odpowiednie leki, takie jak Cerugrip, by po powrocie do pracy w miarę normalnie funkcjonować.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Agencja PR
http://agencjapr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »