Technologie » Internet
Niedoceniani
Dlaczego tak trudno przebić się z autorskim pomysłem na globalnym rynku? Dlaczego z takimi możliwościami wciąż jeszcze nie ma w Polsce znaczących firm technologicznych o dużym zasięgu? O tym jak rozwijać pomysł, by stał się biznesem opowie Ericpol Telecom podczas warsztatów o innowacjach. Wśród gości będą m.in.: Tomas Qvist (Ericsson AB), Nicolas Kireeff (Deutsche Telekom AG) oraz Doug Solomon (IDEO). Ericpol Innovation Pathway ma być pierwszym krokiem do tego, by w Polsce pojawiały się nie tylko dobre pomysły, ale i budowane na nich biznesy. Spotkanie jest bezpłatne.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Tworzą inteligentne kamery, syntezatory mowy, liczne programy i aplikacje. Polscy inżynierowie przy blasku fleszy opowiadają o swych pomysłach na zrewolucjonizowanie wielu branż. Pewni aprobaty rynku, starają się o patenty, dotacje na badania czy promocje – jednak wielu zniechęca się i poddaje. Szanse te wykorzystują przedsiębiorstwa z dużym kapitałem i przetartymi szlakami we wdrażaniu produktów (słynna sprawa EPAR) – w myśl zasady, że technologia postępuje z sekundy na sekundę. Trudno ocenić ile rodzących się idei nabiera realnych kształtów i tempa. Jedno jest pewne: pomysł to nie wszystko. Liczy się strategia, konsekwencja i zaplecze. O tym jak uczestniczyć w globalnym procesie postępu technologicznego i w jaki sposób pomysły zamienić na pieniądze i potęgę firmy, mówić będą – podczas styczniowego Ericpol Innovation Pathway - reprezentanci największych, globalnych firm technologicznych na świecie.
Dorzucić do „technologicznego” pieca
Ericpol Innovation Pathway 2012 będzie pierwszym spotkaniem stanowiącym platformę dyskusji pomiędzy doświadczonymi uczestnikami rynku teleinformatycznego z Europy i Stanów Zjednoczonych, a mniejszymi firmami technologicznymi. Trzydniowe spotkanie „weteranów” rynku IT i młodych firm, stawiających pierwsze kroki odbywać się będzie w dniach 13-15 stycznia 2012, w schronisku górskim na Kalatówkach.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Zaproszeni zostali specjaliści aktywnie działający w obszarze IT i ICT: przedsiębiorcy, a także osoby prowadzące prace naukowo –badawcze. Formuła warsztatów wybrana dla pierwszego spotkania Ericpol Innovation Pathway 2012, ma odróżnić je od innych wydarzeń branżowych. Pomysł narodził się rok temu, podczas dyskusji w redakcji Computerworld. Chodziło o stworzenie warunków do inteligentnej i nieformalnej dyskusji z osobami, które znają i - niejako – reprezentują rynek. Temu służyć ma wymienienie doświadczeń między mniej i bardziej doświadczonymi firmami i ludźmi. W Polsce są znakomici inżynierowie, ale żeby stworzyć interesujące produkty na rynku międzynarodowym musimy rozmawiać i wymieniać wiedzę. Zapraszając prelegentów z Europy i USA chcemy dorzucić do naszego technologicznego „pieca” w Polsce. Konwencja spotkania została wybrana nieprzypadkowo – to właśnie w Kalatówkach sto lat temu działała pierwsza polska szkoła narciarstwa alpejskiego. Zabieramy plecaki i narty, marynarki zostawiamy w domu. Liczymy na to, że właśnie taki charakter spotkania zbuduje dobrą atmosferę.
- zapowiada Jan Malkiewicz, organizator pierwszego Ericpol Innovation Pathway.
Dzielimy się wiedzą i doświadczeniem
O tym jak zaplanować dobrą strategię biznesową produktów technologicznych, zdobyć partnerów i wprowadzić produkt na światowy rynek – opowiadać będą uczestnikom Ericpol Innovation Pathway między innymi: Tomas Qvist, (Vice President Business Unit Networks HR & Organization, Ericsson), który będzie poruszał aspekty czynnika ludzkiego i organizacyjnego z perspektywy innowacyjnej, globalnej firmy, Nicolas Kireeff (Partner Development Manager, Deutsche Telekom AG) – wprowadzi w tematykę promocji technologii oraz Doug Solomon, wizjoner biznesu IT (IDEO) który opowie o spostrzeżeniach dotyczących innowacji w usieciowionym świecie. Prócz 60 uczestników, w spotkaniu udział wezmą także specjaliści z takich firm jak: Cyandia oraz UPC. Przewidziany jest również udział projektantów aplikacji NeurON, umożliwiającej sterowanie urządzeniami elektronicznymi za pomocą myśli, gestów twarzy i emocji. Warsztaty i prelekcje budowane będą w oparciu o tematykę 8P: pomysł, prace R&D, pieniądze, promocja, problemy, porażki, praca zespołowa, proces czy przypadek.
Więcej informacji na temat wydarzenia znaleźć można na stronie internetowej:
innovationpathway.computerworld.pl
Nadesłał:
wojcik_karolina@interia.eu
|
Komentarze (0)