Motoryzacja » Samochody

Nissan NV200 Międzynarodowym Vanem Roku 2010

Nissan NV200 Międzynarodowym Vanem Roku 2010
Zobacz więcej zdjęć »
NV200 - nowy mały van marki Nissan - został nagrodzony tytułem Międzynarodowego Vana Roku (IVoY) 2010 przyznanym przez jury złożone z 23 europejskich dziennikarzy reprezentujących prasę specjalistyczną docierającą do ponad pół miliona czytelników – właścicieli pojazdów dostawczych.

W oficjalnym komunikacie jury konkursu IVoY napisano: „Jury jest pod szczególnym wrażeniem faktu, że Nissan zbudował kompaktowy pojazd dostawczy wyznaczający nowe standardy pod względem relacji przestrzeni wewnętrznej do wymiarów zewnętrznych".

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

„Cieszymy się z nagrody IVoY 2010, będącej dowodem uznania dla determinacji firmy Nissan w zakresie konstruowania samochodów dostawczych przewyższających oczekiwania klientów" - powiedział Andy Palmer, starszy wiceprezes Nissan Motor Co., Ltd. „NV200 jest modelem globalnym, w którym bezkonkurencyjnej funkcjonalności towarzyszy unikatowe i atrakcyjne wzornictwo. Naszym klientom oferujemy pojazd będący efektywnym i niezawodnym narzędziem pracy" - dodał Palmer.

W NV200 połączono atuty dwóch segmentów: wymiary zewnętrzne porównywalne z pojazdem dostawczym zbudowanym na bazie samochodu osobowego i przestrzeń ładunkową spotykaną w większych pojazdach. Samochód ma 4,4 m długości, 1,86 m wysokości i 1,69 m szerokości oraz imponującą pojemność przedziału towarowego. Dzięki pomysłowemu rozplanowaniu wnętrza długość przestrzeni ładunkowej przekracza 2 metry, co pozwala załadować do środka dwie standardowe europalety. Podłoga skrzyni ładunkowej znajduje się na wysokości zaledwie 524 mm - najniżej w tej kategorii pojazdów. Kubatura przestrzeni ładunkowej NV200 wynosi 4,2 m3 - o 25 procent albo o cały metr sześcienny więcej niż w pojazdach konkurencji.

NV200 będzie dostępny w Europie w wersjach Van i Combi. Od 2010 oferta zostanie rozszerzona o wersję osobową.

NV200 jest też sprzedawany w Japonii, gdzie od razu stał się liderem segmentu, zdobywając ponad 40 procent udziału w rynku. Sprzedaż w Europie rozpocznie się w najbliższych miesiącach bieżącego i przyszłego roku. W 2010 roku samochód pojawi się na rynku chińskim. Plany wprowadzenia modelu na inne rynki są w zaawansowanym stadium.

Globalny charakter będzie miała także produkcja NV200. Samochód jest obecnie produkowany w Japonii, ale produkcja w Barcelonie ruszy jeszcze w tym miesiącu Rozpoczęcie produkcji w Chinach zaplanowano na 2010 rok.

Niedawno Nissan ogłosił, że drugim pojazdem elektrycznym, jaki firma wprowadzi na rynek będzie auto dostawcze oparte na modelu NV200.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

InfoMoto
http://infomoto.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »