Kultura, sztuka » Kultura

Nissan partnerem produkji nowej historii Janosika

Nissan partnerem produkji nowej historii Janosika
Zobacz więcej zdjęć »
Premiera „Janosika. Prawdziwa historia” w reżyserii Agnieszki Holland i Kasi Adamik, której partnerem została firma Nissan, odbyła się 26 sierpnia br. w Nowym Sączu.

„Janosik. Prawdziwa historia" to pierwszy polski obraz światowej sławy reżyserki Agnieszki Holland, który powstał na pograniczu polsko - słowackim i jest oczekiwany przez kilka krajów Europy Środkowo - Wschodniej.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Nissan Sales Central & Eastern Europe zadeklarował wsparcie ekipy produkcyjnej podczas produkcji filmu. Nissan zapewnił również flotę samochodów na obsługę polskiej, czeskiej i słowackiej premiery.

Krzysztof Kowalski, Dyrektor Komunikacji NSCEE, skomentował współpracę mówiąc: "Mając tak duże doświadczenie i szeroką gamę samochodów 4x4 wydało nam się naturalne zaangażowanie w film, którego akcja toczy się w trudnodostępnych, górskich terenach" Dodał także, że "bliska była idea międzynarodowej obsady i koprodukcji dzieła, gdyż Nissan Sales Central and Eastern Europe wspólnie zarządza terytoriami Polski, Słowacji i Czech"

W ofercie Nissana znajduje się najszersza oferta samochodów 4x4 na rynku. Oprócz Pathfindera miłośnicy zarówno letnich, jak i zimowych aktywności świetnie znają wszechstronnego X-TRAILa czy legendarnego Patrola. Nissan jest jedyną europejską firmą oferującą 2 modele czteronapędowych pickupów na rynku; rekreacyjnego Nissana Navarę i roboczego Nissana NP300. Do grupy samochodów z napędem na 4 koła trzeba zaliczyć również Nissana Qashqai, Qashqai +2 a także luksusowe Murano i supersportowego GT-R.

Opowieść o bohaterze, który odbierał bogatym i dawał biednym powstawała w sumie przez blisko 90 dni zdjęciowych w Tatrach po słowackiej i polskiej stronie. W tym wielkim przedsięwzięciu wzięło udział ponad 100 aktorów, 60 jeźdźców oraz kilka tysięcy statystów. Na potrzeby filmu powstało 20 powozów, wykorzystano niemal 80 sztuk broni palnej i ponad 90 sztuk białej broni, a także dwa działa. W sumie użyto około 45 kg prochu strzelniczego, ponad 100 kostiumów, kompletne uzbrojenie 18-osobowego oddziału zbójników oraz 5 historycznych karet.

Jak podkreślają reżyserki, Agnieszka Holland i Katarzyna Adamik - nowy film o Janosiku będzie zupełnie inny od znanych nam realizacji telewizyjnych i filmowych. Widzowie będą mieli szansę zobaczyć po raz pierwszy prawdziwą historię Janosika - zmysłową, okrutną, pełną pasji i silnych emocji: „Dotychczasowe wersje filmowe Janosika operowały konwencją bajki, legendy, stylizacji folklorystycznej lub komedii kostiumowej. W scenariuszu Evy Borušovičovej uwiodła nas inna zupełnie poetyka; po pierwsze jest on oparty na prawdziwych osiemnastowiecznych dokumentach a nie na romantycznej legendzie, po drugie operuje subiektywnym, oryginalnym liryzmem" - powiedziała Agnieszka Holland.

Inny będzie również sam Janosik. W tę rolę wcielił się porównywany przez Agnieszkę Holland do młodego Leonardo di Caprio czeski aktor Václav Jiráček. Nowy Janosik budzi emocje - w niczym nie przypomina powszechnie znanego potężnie zbudowanego zbójnika. W filmie zagrali również: Michał Żebrowski jako czarny charakter Huncaga, Maja Ostaszewska jako wiedźma Margeta, Katarzyna Herman w roli uwodzicielskiej karczmarki Zuzy, a także: Danuta Szaflarska, Marian Dziędziel, Eryk Lubos, Rafał Maćkowiak, Maciej Kozłowski, Małgorzata Zajączkowska, Krzysztof Stroiński i Marek Probosz.

Długo oczekiwany „Janosik. Prawdziwa historia" wejdzie do kin na początku września równocześnie w trzech krajach: w Polsce, Czechach i na Słowacji. W Polsce pojawi się na ekranach 4 września.

Szczegółowe informacje o modelach Nissana z napędem na cztery koła znaleźć można na stronie: www.nissan.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »