Kultura, sztuka » Muzyka

Nocna Strefa Grania – koncert pamięci Wojciecha Kilara

Nocna Strefa Grania – koncert pamięci Wojciecha Kilara
Zobacz więcej zdjęć »
NSG Group zaprasza na Nocną Strefę Grania – Koncert pamięci Wojciecha Kilara, w wykonaniu Jazz Trio Kuby Stankiewicza, który odbędzie się w niedzielę 24 sierpnia 2014 r. w sandomierskim Zamku Królewskim.

W niedzielę 24 sierpnia 2014 r. o godzinie 20.00, w Sali Rycerskiej Zamku w Sandomierzu, Jazz Trio Kuby Stankiewicza złoży muzyczny hołd twórczości wybitnego polskiego kompozytora Wojciecha Kilara. Artyści: Kuba Stankiewicz (fortepian), Wojciech Pulcyn (bas) i Sebastian Frankiewicz (perkusja) wykonają utwory Kilara z filmów uznanych za klasykę polskiego kina. Artyści zaprezentują motywy muzyczne z obrazów, takich jak Ziemia Obiecana, Trędowata, Portret Damy, Przygody Pana Michała czy Kronika Wypadków Miłosnych, a także amerykańskie kompozycje autorstwa Victora Younga. Koncert odbywa się w ramach nowego projektu o nazwie NSG Nocna Strefa Grania, zainicjowanego i wspieranego przez NSG Group, która jest właścicielem marki Pilkington. Wydarzenie jest częścią XXIV edycji Festiwalu Muzyka w Sandomierzu, który rozpoczyna się 17 sierpnia 2014 r.

„Festiwal Muzyka w Sandomierzu to wyjątkowe wydarzenie na kulturalnej mapie Polski, wpisane w tradycję Sandomierza, które z wielką przyjemnością od wielu lat wspieramy” – mówi Monika Klamka, kierownik ds. korporacyjnych i komunikacji wewnętrznej w NSG Group. „W tym roku NSG Group patronuje Nocnej Strefie Grania, podczas której mury Zamku Królewskiego wypełni muzyka, w wykonaniu najlepszych polskich artystów jazzowych. Mamy nadzieję, że nowy cykl spodoba się mieszkańcom i gościom naszego miasta i na stałe zagości wśród festiwalowych atrakcji”.

Festiwal Muzyka w Sandomierzu organizowany jest od 1990 r. przez Sandomierskie Centrum Kultury i Urząd Miejski w Sandomierzu. To największe w mieście wydarzenie muzyczne, od wielu lat cieszące się uznaniem melomanów z całego kraju. Podczas tegorocznej edycji artyści zaprezentują przeboje musicalu i operetki, muzykę renesansu, koncert muzyki klezmerskiej czy koncert muzyki bułgarskiej. XXIV Festiwal Muzyka w Sandomierzu potrwa do 30 sierpnia 2014 r.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »