Kobieta, zdrowie, uroda » Uroda

Nonacne i tabletki na trądzik bez recepty

Nonacne i tabletki na trądzik bez recepty
Zobacz więcej zdjęć »
Jakie tabletki na trądzik są najlepsze? Antybiotyki, retinoidy, a może.... zwykłe drożdże piwne w tabletkach? Nonacne czy inne suplementy?

Poszukujesz jednoznacznej odpowiedzi? Odpowiedzi, która zrewolucjonizuje twoje życie i pomoże raz na zawsze pozbyć się trądziku? Oto ona: niestety, takich tabletek nie ma. Nie złość się, ja wcale nie mam ochoty na żarty. Chcę ci jedynie uświadomić, że skuteczność wszelkich przeciwtrądzikowych specyfików bywa bardzo różna a tabletki na tradzik wcale nie różnią się od innych sposobów ułatwiających uporanie się z pryszczami, krostami, zaskórnikami.

Jednym osobom pomaga po prostu odpowiednia pielęgnacja czyli np. żele oczyszczające do cery trądzikowej, innym pomogą tabletki na tradzik dostępne bez recepty (i to bardzo różne), jeszcze innym dopiero antybiotyki lub retinoidy mogą pomóc na tyle skutecznie by można było mówić o zapanowaniu nad trądzikiem.


Po lekturze wypowiedzi na wielu forach internetowych i przepytaniu znajomych jak to jest / było z ich trądzikiem łatwo skłonić się ku przekonaniu, że naprawdę trudno polecać tabletki na tradzik, czy jakiekolwiek inne sposoby. Bo one działają bardzo różnie, a żeby nie narazić się na zarzuty promowania konkretnego leku uczciwie przyznaję, że żaden z wymienionych wyżej środków nie osiąga stuprocentowej skuteczności, co przyznają nawet najzagorzalsi zwolennicy tabletek na trądzik bądź też innych metod umożliwiających uporanie się z trądzikiem.


Przejdźmy jednak do rzeczy i wyjaśnijmy sobie jak działają poszczególne tabletki, bo to właśnie może być czynnikiem decydującym.

Antybiotyki

Antybiotyki wykazują działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne, jednak ich skuteczność bywa bardzo różna, a to z uwagi na fakt, iż bakterie trądzikowe wykazują pewną oporność na leczenie antybiotykami. Dodatkowo ich stosowanie obwarowane jest pewnymi ograniczeniami - antybiotyków można używać przez ograniczony okres czasu, a sama antybiotykoterapia nie jest niestety wolna od skutków ubocznych - konieczne jest branie specyfików osłonowych dla zachowania przyjaznej flory bakteryjnej, która przy okazji walki z nieprzyjaznymi drobnoustrojami (bakteriami trądzikowymi) również ginie.

Retinoidy

Uważane są za najskuteczniejsze tabletki na trądzik, bowiem wyjątkowo skutecznie normalizują one procesy zachodzące w skórze. Bardzo efektywnie udrażniają pory skóry przez co nie dochodzi do ich "zapychania się", a to oczywiście ogranicza możliwość tworzenia się pryszczy. I one nie są wolne od skutków ubocznych, de facto grożą nawet poważniejszymi powikłaniami niż antybiotyki, ale ze względu na skuteczność bywają stosowane u osób z ciężkim trądzikiem.

Tabletki hormonalne

W leczeniu trądziku stosunkowo często sięga się po tabletki hormonalne są to albo środki antykoncepcyjne, albo leki o działaniu antyandrogennym. I one obarczone są pewnymi skutkami ubocznymi, wbrew pozorom antykoncepcja hormonalna wcale nie jest taka "bezkolizyjna" jak przyjęliśmy sądzić, wiele kobiet stosując ją skarży się na przyrosty wagi i obniżenie libido, a to już jest zjawiskiem niepokojącym o tyle, że neguje w zasadzie sensowność stosowania antykoncepcji. Tabletki hormonalne mimo wszystko w bardzo wielu przypadkach nie prowadzą do uzyskania poprawy toteż i ich stosowanie jest dość kontrowersyjne, sprawdź: sposoby na trądzik.

Tabletki na trądzik bez recepty

Najbardziej czy najmniej kontrowersyjne? Jeśli chodzi o skuteczność ich efektywność jest w zasadzie identyczna z efektywnością innych tabletek. Jednym pomagają innym nie. Tak jest np. z Nonacne - opinie na ich temat są bardzo zróżnicowane. Tabletki na trądzik bez recepty są jednak dobre o tyle, że stosując je praktycznie nie możemy sobie w żaden sposób zaszkodzić, no chyba że się wyjątkowo postaramy i zaczniemy połykać je w ogromnych ilościach i w sposób zupełnie nie kontrolowany.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Opiniomat
http://opiniomat.co.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »