Technologie » Fotografia

Nowa drukarka do smartfonów instax mini Link 2

Nowa drukarka do smartfonów instax mini Link 2
Zobacz więcej zdjęć »
Fujifilm Europe przedstawia nową drukarkę do smartfonów instax mini Link 2. Nowe interaktywne funkcje produktu zostały tak zaprojektowane, aby pobudzać kreatywność.

Ratingen, Niemcy, 15 czerwca 2022 r. – Fujifilm Europe, Dział Obrazowania Fotograficznego, ogłosił dzisiaj europejską premierę drukarki do smartfonów FUJIFILM instax mini Link 2. Urządzenie trafi do sprzedaży 22 czerwca 2022 r. Drukarka instax mini Link 2 otrzymała różnorodne nowe i unikalne funkcje, które zostały opracowane w celu pobudzenia inwencji i kreatywności użytkowników. Spośród nowych funkcji wymienić należy możliwość personalizacji ramek, które pojawią się na odbitkach oraz tryby kolorystyczne pomagające podkreślić nastrój zdjęcia.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformy Link BuildinguinstaxAiR™ to nowa, ekscytująca funkcjonalność drukarki instax mini Link 2, która wynosi interaktywność i możliwości personalizacji na zupełnie nowy poziom, pozwalając, aby drukarka stała się narzędziem do rysowania „w powietrzu” i nakładania stworzonych w ten sposób efektów bezpośrednio na odbitkę.

instax mini Link 2 zachęca użytkowników do twórczego wyrażania własnej osobowości poprzez tworzone przez nich odbitki natychmiastowe”, powiedział Shin Udono, Pierwszy Wiceprezes FUJIFILM Europe, dział Rozwiązań w zakresie obrazowania. „Dzięki niezwykle innowacyjnym, atrakcyjnym i zabawnym funkcjom interaktywnym w rodzaju instaxAiR, tworzymy nowe sposoby nawiązywania kontaktu z użytkownikami i jednocześnie ich inspirujemy podczas tworzenia zdjęć”.

Do najważniejszych funkcji drukarki instax mini Link 2 należą:

instaxAiR

Za pośrednictwem bezpłatnej aplikacji instax mini Link App1, pozwala użytkownikom na dodawanie różnorodnych elementów graficznych do drukowanych odbitek, w tym dymków, płatków, neonów, farby w sprayu czy brokatu. Wystarczy po prostu trzymać instax mini Link 2 w ręce z wciśniętym przyciskiem wyboru funkcji na górze aparatu tak, by znajdująca się na bocznej ściance dioda była skierowana na zewnątrz i zacząć rysować w powietrzu. To, co zostanie narysowane pojawi się następnie na podglądzie wydruku w aplikacji, a gdy użytkownik będzie zadowolony z wyglądu swojego dzieła, stworzony rysunek znajdzie się również na wydrukowanej odbitce. Użytkownicy funkcji instaxAiR mogą nawet nagrać wideo dokumentujące powstawanie rysunku i udostępnić tę chwilę jako kod QR wydrukowany na odbitce. Kod QR wystarczy potem zeskanować, aby obejrzeć wideo, pobrać filmik lub udostępnić go w mediach społecznościowych.

Lekkość, przenośność i szybkość

Kompaktowa, lekka i z prążkowaną fakturą obudowy - drukarka instax mini Link 2 potrafi wydrukować odbitkę w około 15 sekund, posiada wsparcie dla drukowania ciągłego i umożliwia wydruk około 100 odbitek mini instax na jednym ładowaniu akumulatora, bezproblemowo za pośrednictwem Bluetooth2.

Możliwość personalizacji odbitek mini instax za pomocą Trybów Obrazu, różnych wzorów Ramek, Naklejek i innych funkcji

Aplikacja instax mini Link 2 oferuje użytkownikom zestaw specjalnie zaprojektowanych ramek, które mogą zostać nałożone na wybrane zdjęcie, by uzyskać niepowtarzalną i jedyną w swoim rodzaju odbitkę natychmiastową instax. Użytkownicy mogą wybrać jeden z dwóch dostępnych trybów kolorystycznych – tryb instax-Rich (tryb bogatej kolorystyki), zapewniający głębszą, wzmocnioną kolorystykę zdjęcia lub tryb instax-Natural, który pozwala zachować bliższy oryginałowi wygląd fotografii. Zdjęcia wykonane smartfonem mogą zostać wzbogacone za pomocą filtrów artystycznych lub poprzez regulację jasności, kontrastu i poziomu nasycenia barw. Dzięki aplikacji użytkownicy otrzymują też możliwość połączenia na jednej odbitce instax do ośmiu zdjęć w postaci kolażu.

Oprócz kompatybilności ze smartfonami, instax mini Link 2 współpracuje również z bezlusterkowym aparatem cyfrowym FUJIFILM X-S10, co umożliwia fotografom przesyłanie zdjęć bezpośrednio z aparatu na drukarkę.

instax mini Link 2 oferowany będzie w trzech wersjach kolorystycznych: Soft Pink (różowy), Clay White (biały) i Space Blue (niebieski). Na terenie Europy trafi do sprzedaży 22 czerwca 2022 r. W Polsce w rekomendowanej przez producenta cenie detalicznej 619 PLN.

Wprowadzamy nowy typ filmu natychmiastowego

Premierze drukarki instax mini Link 2 towarzyszy wprowadzenie nowego typu filmu natychmiastowego – instax mini Spray Art Instant Film, charakteryzującego się wzorami w postaci kolorowych, tęczowych i odbijających światło smug naniesionych farbami w sprayu. Jest to idealne uzupełnienie funkcji instaxAiR lub zabawa sama w sobie, która sprawi, że każde wyjątkowe zdjęcie będzie jeszcze bardziej przyciągało wzrok dodatkowymi kolorami. Ten typ filmu natychmiastowego będzie dostępny w sprzedaży na terenie Europy od 22 czerwca 2022 r.. W Polsce w rekomendowanej przez producenta cenie detalicznej 46,99 PLN.

Więcej informacji nt. drukarki instax mini Link 2 znajdziecie Państwo na stronie  https://instax.co.uk/printers/mini-link-2/

1: Bezpłatna aplikacja przeznaczona na urządzenia z systemem Android oraz na urządzenia iPhone. Można ją pobrać z serwisu Google Play w przypadku urządzeń opartych na systemie Android oraz z serwisu App Store w przypadku urządzeń iPhone. Android i Google Play są znakami towarowymi lub zarejestrowanymi znakami towarowymi Google Inc. iPhone i App Store są znakami towarowymi Apple Inc.

2: Znak graficzny i logotyp Bluetooth® są zarejestrowanymi znakami towarowymi Bluetooth SIG, Inc. i zostały wykorzystane na podstawie licencji.

Specyfikacja instax mini Link 2

Metoda rejestracji

3-kolorowa metoda ekspozycji z OLED

Film

Film natychmiastowy FUJIFILM instax mini (sprzedawany oddzielnie)

Rozmiar obrazka

62 mm × 46 mm

Rozmiar obrazka w pikselach

800 × 600 punktów

Rozdzielczość druku

12,5 pkt./mm
(318 dpi, skok punktu 80 μm)

Gradacja barwna wydruku

Gradacja RGB, 256 odcieni/kolor

Interfejs komunikacyjny

Bluetooth Ver. 4.2 (BLE)

Obsługiwane formaty plików

JPEG, PNG, HEIF, DNG

Czas wydruku

Od zapisania obrazu w buforze drukarki do wysunięcia odbitki: Około 15 sekund

Wydajność drukowania

Około 100 odbitek (przy pełnym naładowaniu akumulatora; liczba odbitek zależy od warunków użytkowania)

Zasilanie

Akumulator litowo-jonowy (typ wbudowany: niewymienny)

Czas ładowania

Około 80 do 120 minut (zależny od temperatury otoczenia podczas ładowania)

Pobór mocy

Około 3 W

Warunki użytkowania

Temperatura: +5 ºC do +40 ºC
Wilgotność: od 20% do 80% (bez kondensacji pary wodnej)

Wymiary urządzenia

91,9 mm × 36,4 mm × 124,8 mm (bez elementów wystających)

Waga urządzenia

Około 210 g (bez pakietu filmów)

Akcesoria

Przewód micro USB (BOD700-200, długość: 30 cm)

* Powyższe dane techniczne mogą ulec zmianie w celu poprawy wydajności.

O instax

Od ponad 20 lat FUJIFILM Corporation pod marką instax tworzy aparaty do fotografii natychmiastowej, pozwalające uzyskać błyskawiczne odbitki w formatach mini, SQUARE i WIDE. Od czasu swojego debiutu w 1998 r. instax odmienił sposób, w jaki ludzie na całym świecie zatrzymują chwile w fotograficznym kadrze, co sprawiło, że marka stała się światowym liderem w dziedzinie fotografii natychmiastowej. Wśród flagowych produktów marki instax znajdują się między innymi mini 11, mini 40, drukarka mini LiPlay, mini Evo, SQUARE SQ1, SQ20, WIDE 300 i drukarka Link WIDE. Po więcej informacji prosimy wejść na stronę: www.instax.euRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

FUJIFILM Poland Sp. z o.o.
http://www.fujifilm.com/pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »