Technologie » Komputery

Nowa wersja Panda Managed Office Protection dla MSP

Nowa wersja Panda Managed Office Protection dla MSP
Zobacz więcej zdjęć »
Panda Security udostępniła nową wersję programu Panda Managed Office Protection, przeznaczoną dla małych i średnich firm. Rozwiązanie pozwala zaoszczędzić aż do 50% wydatków na ochronę sieci firmowych.

Narzędzia monitorujące, możliwość tworzenia zróżnicowanych raportów oraz przesyłanie komunikatów za pomocą serwera SMTP to tylko niektóre z nowości.

Firma Panda Security, realizująca model ochrony scentralizowanej, wprowadziła wersję 5.03 programu Panda Managed Office Protection. Rozwiązanie działając w modelu SaaS (Security as a Service) obejmuje szereg nowych funkcji dla firm, a także partnerów oraz dystrybutorów oferujących swoim klientom ochronę w postaci wartości dodanej.

Instalacja Panda Managed Office Protection przebiega łatwo i szybko za pośrednictwem internetu. Produkt oferuje możliwość pełnego zarządzania bezpieczeństwem firmy, niezależnie od liczby oddziałów oraz pracowników mobilnych. Panda Managed Office Protection pozwala także na przekazanie zarządzania bezpieczeństwem firmy partnerom zewnętrznym, oferującym takie usługi.

„Szacujemy, że klienci mogą zaoszczędzić do 50% wydatków na bezpieczeństwo w przypadku skorzystania z tego rozwiązania w zestawieniu z tradycyjnymi produktami zabezpieczającymi" - mówi Maciej Sobianek, specjalista ds. bezpieczeństwa w firmie Panda Security Polska. „ W efekcie firmy mogą skoncentrować się na prowadzonej działalności bez obawy o kwestie bezpieczeństwa. Nie będą zarazem narażone na problemy wywołane przez infekcje, wpływające na wydajność pracy firmowych komputerów" - dodaje Sobianek.  

Nowe funkcje dla firm

Nowe funkcje oferują możliwość wybrania przez administratorów różnego rodzaju raportów wysyłanych do poszczególnych grup. Inne zaimplementowane w wersji 5.03 udogodnienia to przesyłanie komunikatów o wykryciu zagrożenia za pośrednictwem serwera SMTP z funkcją uwierzytelniania, zarządzanie licencjami w przypadku kilku umów serwisowych, liczne udogodnienia związane z tworzeniem raportów oraz narzędzia monitorujące.

Nowa wersja Panda Managed Office Protection jest kompatybilna z Windows Small Business Server 2000/2003/2008 oraz Windows Home Server.

Więcej informacji na temat Panda Managed Office Protection można znaleźć pod adresem

http://www.pspolska.pl/produkty/managedprotection/

O firmie Panda Security

Panda Security jest jednym z czołowych producentów zintegrowanych rozwiązań bezpieczeństwa IT do walki z zagrożeniami internetowymi. Na rynku działa już od 19 lat i jest obecna w ponad 55 krajach świata. Pod względem udziałów w rynku Panda Security zajmuje drugie miejsce w Europie (Gartner). Obecnie firma obsługuje 4 miliony klientów, w tym 140 000 korporacji na całym świecie, zatrudniając ponad 1500 osób. Produkty Panda Security - dostępne w ponad 20 językach - umożliwiają centralne zarządzanie i ochronę stacji roboczych, serwerów i bram, dzięki czemu pozwalają stworzyć bezpieczne środowisko pracy dla dużych korporacji, małych i średnich firm oraz użytkowników domowych. Centrala firmy i główne laboratorium mieszczą się w Bilbao w Hiszpanii, pozostałe laboratoria - w Stanach Zjednoczonych.

Panda Security jako pierwsza firma na rynku wdrożyła nową koncepcję ochrony, gdzie każdy użytkownik bierze udział w walce ze złośliwym oprogramowaniem, przesyłając na serwery Panda dane na temat nowych zagrożeń. Zaimplementowana technologia, zwana Kolektywną Inteligencją zmniejsza wykorzystanie przepustowości przez poszczególne komputery, zapewniając przy tym szybszą i pełniejszą ochronę. Panda Antivirus Pro 2009, Panda Internet Security 2009 oraz Panda Global Protection 2009 to nowa era w dziedzinie zabezpieczeń. Kolektywna Inteligencja funkcjonuje jako baza danych online działająca w czasie rzeczywistym, w której przechowywana jest większość plików sygnatur. Dzięki temu punkty końcowe są obciążone jedynie ich niewielką częścią.

W Polsce Panda Security działa od września 2001 roku. Po siedmiu latach działalności firma znajduje się w ścisłej czołówce producentów najlepiej rozpoznawanych i ocenianych programów antywirusowych w Polsce. Ich dystrybutorami są: ABC Data, Action, Incom i AB SA. Programy dostępne są również w sklepach Empik, Media Markt, Electro World, Saturn oraz sieciach Komputronik i Vobis.

Oprócz działalności komercyjnej firma prowadzi w Polsce bezpłatne PogotoVie Antywirusowe: www.pogotovie.pl  

Oficjalna strona polskiego oddziału Panda Security Polska: www.pspolska.pl

Strona korporacyjna Panda Security: www.pandasecurity.comRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »