Technologie » Komputery

Nowe adaptery Linksys by Cisco w technologii Powerline

Nowe adaptery Linksys by Cisco w technologii Powerline
Zobacz więcej zdjęć »
Adaptery Linksys by Cisco w wersji Powerline AV oraz Turbo zwiększają zasięg domowej sieci dzięki wykorzystaniu instalacji elektrycznej

Cisco przedstawia nową wersję adapterów z serii Linksys by Cisco Powerline. Rozszerzają one zasięg działania domowej sieci przewodowej lub bezprzewodowej poprzez wykorzystanie istniejącej infrastruktury elektrycznej. Oznacza to, że przy użyciu dowolnego gniazdka elektrycznego można podłączyć do sieci takie urządzenia, jak: telewizory, komputery czy konsole do gry.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Powerline to technologia uzupełniającą w stosunku do Wi-Fi. Jest idealnym rozwiązaniem dla pomieszczeń, których ściany zbudowane są na bazie metalowych konstrukcji albo innych tworzyw blokujących sygnał radiowy. Ponieważ Powerline wykorzystuje istniejącą już sieć elektryczną, nie wymaga instalacji nowego okablowania.

Adaptery w standardzie HomePlug umożliwiają połączenie w ramach domowej sieci rożnego typu urządzeń, jak np. drukarki czy media center. Dzięki temu dają swobodny dostęp do filmów, muzyki czy zdjęć. Zaprojektowano je w taki sposób, aby po podłączeniu do kontaktu nie blokowały dodatkowych wejść dla wtyczek. Obok wersji standardowej
z jednym wejściem sieciowym Cisco oferuje adapter z 4-portowym zintegrowanych switchem, zarówno w wersji Turbo, jak i AV.

„Powerline to idealny sposób na rozszerzenie zasięgu sieci bezprzewodowej” - mówi Kamil Śliwski, menedżer ds. sprzedaży Linksys oddział Cisco. „Dzięki tej technologii użytkownicy mogą dowolnie rozbudowywać domową sieć, nie zważając na problemy z transmisją sygnału przez ściany powodujące zakłócenia (np. z żelbetu).”

Produkty Powerline marki Linksys by Cisco będą dostępne w dwóch różnych wersjach: Turbo oraz AV. Adaptery z standardzie HomePlug Turbo umożliwiają korzystanie z internetu, skrzynki mailowej lub też zdalną obsługę drukarki z prędkością do 85 Mbps. Szybszymi adapterami są te w standardzie HomePlug AV. Bez problemu radzą sobie z przesyłaniem nawet bardzo ciężkich plików, jak np.  materiały HD czy gry sieciowe z prędkością do 200 Mbps.

Produkty Powerline zabezpieczone są 56-bitowym kluczem. Podłączenie adaptera do sieci jest niezmiernie proste – wystarczy wyjąć go z pudełka, podpiąć kabel i włączyć do wybranego gniazdka.

Produkty Linksys by Cisco Powerline AV oraz Powerline Turbo będą dostępne od początku grudnia u autoryzowanych dystrybutorów, detalistów i sprzedawców internetowych urządzeń Linksys by Cisco. Można je nabyć bądź jako pojedyncze urządzenia rozszerzające zasięg sieci lub też w zestawach  składających się z: 2 urządzeń: adaptera z 1 portem oraz adapera z 4 zintegrowanymi portami.

Sugerowane ceny detaliczne z VAT:
PLTE200  PowerLine Turbo Ethernet Bridge     199 zł
PLTS200  PowerLine Turbo 4-Port Ethernet Bridge    249 zł
PLTK200  Kit with PowerLine Turbo 4-Port Ethernet Bridge + Ethernet Bridge  419 zł

PLE300   PowerLine AV Ethernet Bridge     299 zł
PLS300   PowerLine AV 4-Port Ethernet Bridge     349 zł
PLK300   Kit with PowerLine AV 4-Port Ethernet Bridge + Ethernet Bridge  599 zł

Zdjęcia produktów w rozdzielczości do druku do pobrania ze strony: www-pl.linksys.com

O firmie Cisco
Cisco (NASDAQ: CSCO) jest światowym liderem w dziedzinie rozwiązań sieciowych, które zmieniają sposób, w jaki ludzie kontaktują się ze sobą, komunikują i współpracują. Więcej informacji na temat konsumenckiej linii produktów Cisco można znaleźć na stronach
www-pl.linksys.com and www.cisco.com/consumer.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

anna.nadolna@firstpr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »