Motoryzacja » Transport

Nowe pojazdy FM Logistic na drogach.

FM Logistic zwiększa liczbę pojazdów własnych. Od maja operator dysponować będzie 35 nowymi naczepami . 30 z nich to najnowocześniejsze dostępne na rynku chłodnie 33-paletowe oraz 5 plandek typu Long Max . Ten zakup to projekt pilotażowy.

-  Dbając o najwyższą jakość usług i wychądząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów, zdecydowaliśmy się na  powiększenie  naszej floty – mówi  Magdalena Lubańska, Dyrektor Transportu  w FM Logistic.  Wybór nasz padł także na naczepy typu Long-Max , ponieważ pozwalają one zmniejszyć koszt jednostkowy transportu palety. W sytuacji ciągle drożejącego paliwa konieczne staje się szukanie innowacyjnych rozwiązań ograniczających wzrost kosztów transportu. Nasi klienci wymagają od nas aktywnego działania w obszarze racjonalizacji ich wydatków na logistykę – dodaje.

Nowe pojazdy Long Max, które będą jeździć w taborze FM Logistic od maja br., to naczepy o długości 14,920 m, a więc przedłużone o  130 cm w porównaniu ze standardowymi. Natomiast naczepy chłodnicze to Schmitz SKO 24/L - 13.4 FP 60 Cool, wyposażony w oszczędne i niezawodne agregaty ThermoKing SLX300  i windy AMA UF15 1500kg.

Inwestycja pochłonęła 7 milionów złotych.  FM Logistic ma w planie jeszcze w tym roku zakup kolejnych pojazdów.

 

__________________________________________________________________________________

FM Logistic jest założoną w 1967r. francuską firmą, posiadającą 53 centra logistyczne w Europie i Azji. W Polsce jest ich dziewięć: Mszczonów, Tomaszów Mazowiecki, Wolbórz, Wola Bykowska, Piotrków Trybunalski, Chorzów, Pruszków, Błonie i Olszowa. Główna siedziba firmy w Polsce mieści się w Mszczonowie pod Warszawą. FM Logistic realizuje usługi precyzyjnie dopasowane do oczekiwań klientów, m.in.: transport krajowy i międzynarodowy oraz szeroką gamę usług magazynowych i co-packingowych. Firma zatrudnia w Polsce 2700 osób, a w całej Europie blisko      13 000. FM Logistic w Polsce to 500 tysięcy miejsc paletowych, 450 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni magazynowej i w sumie 2200 pojazdów.

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Primoloko/Black&WhitePR
http://blackandwhitepr.com.pl

Komentarze (1)

  • vulcanor
    vulcanor 2011-06-25 16:56:09

    No ciekawe rozwiązanie to jest.
    www.airport-taxi.pl


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »