Motoryzacja » Samochody

Nowe prawo jazdy w 2013 roku

Nowe prawo jazdy w 2013 roku
Zobacz więcej zdjęć »
W zbliżającym się 2013 roku mają nastąpić dość znaczne zmiany w zakresie dokumentów prawa jazdy. Wprowadzony zostanie w Polsce nowy, obowiązujący na terenie całej Unii Europejskiej wzór dokumentów potwierdzających posiadanie uprawnienia do kierowania pojazdami.

Nowe prawo jazdy zacznie obowiązywać jednocześnie ze zmianami w trybie egzaminowania kierowców, a więc już w styczniu 2013 roku.

Prawa jazdy wydane do dnia 18 stycznia 2013 r. podlegają wymianie w okresie od dnia 19 stycznia 2028 r. do dnia 18 stycznia 2033 r. w terminach określonych przez ministra właściwego do spraw transportu lub w terminie wcześniejszym na wniosek posiadacza prawa jazdy. Natomiast prawo jazdy zgodne z nowym wzorem wydawane będzie od dnia 19 stycznia 2013 r.

Jak już wspomniano wyrobienie nowego prawa jazdy nastąpi jednocześnie ze zmianami w trybie egzaminowania kierowców oraz z wydawaniem tzw. karty kandydata. Dokument ten będą otrzymywać osoby chcące uzyskać uprawnienia do kierowania pojazdami, będzie miał on na celu ułatwienie kontroli i zapobieganie dopuszczeniu do egzaminu osób, które posiadają sądowy zakaz prowadzenia samochodu.  Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

nnbobak

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »