Technologie » Komputery

Nowe procesory Intel Xeon: szybsza analiza danych dla realnych korzyści biznesowych

Rodziny procesorów Intel Xeon E7 v3 zapewniają najwyższą niezawodność oraz wydajność analiz w czasie rzeczywistym. Są niezastąpione w procesie przetwarzania krytycznych danych.

Intel przedstawił dzisiaj rodziny procesorów Intel® Xeon® E7-8800/4800 v3, oferujące szybszy dostęp do analiz biznesowych w czasie rzeczywistym oraz wyższą wydajność i niezawodność w przetwarzaniu krytycznych danych.

Rodzina procesorów Intel Xeon E7 v3 umożliwia klientom bezpieczne przetwarzanie i analizowanie potężnych zestawów danych w pamięci systemowej, co przekłada się na szybsze podejmowanie decyzji biznesowych i lepszą skuteczność operacyjną, dając firmom przewagę konkurencyjną.

„W gospodarce usług cyfrowych sukces lub porażka mogą zależeć od tego, jak szybko firmy podejmują działania na podstawie wiedzy uzyskanej z olbrzymich zasobów danych” — powiedziała Diane Bryant, wiceprezes i dyrektor generalna Data Center Group w Intelu. „Rodzina procesorów Intel Xeon E7 v3 jest motorem przyspieszającym analitykę biznesową poprzez analizę w czasie rzeczywistym, umożliwiając przedsiębiorstwom zwiększenie satysfakcji klienta bardziej spersonalizowanymi produktami i usługami, tworzenie nowych źródeł przychodów i zwiększanie skuteczności operacyjnej”.

Najważniejsze informacje

- Mając na koncie 20 nowych rekordów wydajności, w szerokim spektrum aplikacji o krytycznym znaczeniu, nowa rodzina procesorów uzyskuje szybkość działania wyższą średnio o 40 proc. w porównaniu do poprzedniej generacji2.

- Nawet sześciokrotna poprawa wydajności w aplikacjach procesów biznesowych pod względem obciążeń transakcyjnych przetwarzanych w pamięci3; optymalizacja rozszerzeniami Intel® Transactional Synchronization Extensions (Intel® TSX).

- Dzięki nawet 18 rdzeniom oraz nawet 45 megabajtom pamięci cache ostatniego poziomu (LLC), procesory z nowej rodziny mogą zapewnić do 70 proc. więcej sesji analitycznych wspomagających procesy decyzyjne na godzinę4.

- Nawet dziesięciokrotnie większa wydajność w przeliczeniu na dolara, przy jednoczesnym zmniejszeniu całkowitego kosztu posiadania aż o 85 proc. w porównaniu do alternatywnych rozwiązań z architekturą RISC5, dzięki zmniejszeniu kosztu zakupu sprzętu oraz zasilania i chłodzenia.

- Konfiguracje procesorów nawet na 32 podstawkach6 z obsługą największej w branży pojemności pamięci na podstawkę7 (systemy z 8 podstawkami mogą obsłużyć do 12 terabajtów pamięci DDR3 albo DDR4).

- Nowe funkcje bezpieczeństwa i niezawodności, w tym wyższa wydajność kryptograficzna dzięki najnowszym instrukcjom Intel® Advanced Encryption Standard New Instructions (Intel® AES-NI), a także dodatkowe ulepszenia mikroarchitektury. Intel® Run Sure Technology, wyjątkowy zestaw funkcji niezawodności, dostępności i serwisowania (RAS) do rodziny procesorów Intel Xeon E78, został poszerzony o nowe cechy, zaprojektowane po to, by zagwarantować dostępność na poziomie „pięciu dziewiątek” (99,999%) w aplikacjach o krytycznym znaczeniu.

- Rodzina produktów składa się z dwunastu modeli procesorów, w tym układów zoptymalizowanych pod konkretne zastosowania, takich jak dwa modele o wysokiej częstotliwości zaprojektowane do podzestawów aplikacji bazodanowych wymagających najszybszych dostępnych rdzeni.

- Już od dzisiaj 17 producentów systemów z całego świata będzie informować o platformach wykorzystujących rodzinę procesorów Intel Xeon E7 v3. Wśród nich znajdą się Bull*, Cisco*, Dell*, Fujitsu*, Hitachi*, HP*, Huawei*, Inspur*, Lenovo*, NEC*, Oracle*, PowerLeader*, Quanta*, SGI*, Sugon*, Supermicro* oraz ZTE*.

- Firmy Intel oraz Cloudera poinformowały dzisiaj o tym, jak ich współpraca przyczynia się do udanego wdrażania analizy na dużą skalę w przedsiębiorstwach, w tym o nowych ulepszeniach produktowych, takich jak implementacja Intel® AES-NI, która zapewnia 2,5-krotny wzrost wydajności w szyfrowaniu, dzięki czemu wszystkie dane Hadoop mogą być szyfrowane z obciążeniem systemu wynoszącym zaledwie 1-4 proc.

 

Analiza w czasie rzeczywistym pozwala przekształcać firmy

NipponPaint, jeden z największych producentów farb w Azji, używa obecnie procesora Intel Xeon E7 v2 z oprogramowaniem SAP HANA do analizy w pamięci, by z większą dokładnością rejestrować zachowania klientów oraz przyspieszyć proces analizy danych i podejmowania działań, optymalizując dostawy oraz kampanie marketingowe.

„Dzięki analizie w czasie rzeczywistym NipponPaint jest w stanie rejestrować i analizować preferencje klientów, takie jak kolory, style czy ulubieni projektanci i dopasowywać produkty i usługi do ich specyficznych potrzeb” — powiedział Justin Chen, CIO, Nippon Paint. „Dane, których uzyskanie i raportowanie zajmowało dotychczas dni i tygodnie, są teraz dostępne niemal w czasie rzeczywistym. Obecnie testujemy nowe systemy z procesorem Intel Xeon E7 v3, by skorzystać z wyższej wydajności i niezawodności, co jeszcze bardziej przyspieszy zdobywanie wiedzy o kliencie na podstawie faktycznych danych”. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Mondaypr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 8 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »